Ünlü analistten altcoin yorumu: Dibi gördüler, BTC dominansta dönüş sinyali var

Bitcoin'in bu sabahki sert düşüş hareketi altcoin'lerdeki erimeyi çok daha fazla derinleştirirken, X üzerinde yaptığı yorumlarla bilinen anonim analist TechDev, altcoin'lerin ayı sezonunun en zor günlerini yaşadığını ve Bitcoin dominansında da artık yükselişin bittiğini gösteren işaretlerin alındığını belirtti.

Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de son haftalarda görülen düşüşlerin daha da derinleşip derinelşemeyeceği… Ancak X üzerinde 500 bine yakın takipçisi olan ve grafik yorumlamalarıyla bilinen TechDev’e göre ise yükselişler ufukta görülüyor.

“Bitcoin altcoin’ler karşısında momentum kaybediyor”

Özellikle Bitcoin dominansına dikkat çeken analist, grafiğin “düşüş eğilimi-uyuşmazlığı” gösterdiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin dominansında görülen düşüş eğilimli uyuşmazlık, dominansın son 4 senedeki en büyük düşüşlerinden biri yaşayacağını gösteriyor. Bu dünyaya yeni gelenler için şunu söyleyebiliriz ki, ‘altcoin’lerin dibine hoşgeldiniz…’ Şu an 2. dalgadayız. Bitcoin’in zirve noktasında görülen düşüşlerinde gördüğümüz manzaradır bu… Bu dönemlerde ‘Ya altcoin sezonu olmazsa…’ sorularını duyarsınız. 3. dalgayı görünceye kadar bekleyin…”

“Bittiğini mi düşünüyorsunuz?”

Analist ayrıca, “OTHERS” olarak da bilinen ve ilk 10 kripto para ile sabit coin’leri dışarıda tutan endeksin de, 2017 ve 2020’nin başlarındaki noktada olduğunu belirtti ve, “Siz altcoin’lerin bittiğini mi düşünüyorsunuz? O zaman da öyle düşünmüşlerdi” dedi.

TechDev’in dominans için gösterdiği “Düşüş eğilimli dönüş sinyali-uyuşmazlığı” olarak da bilinen bu tarz grafiklerde; mevcut yükseliş trendinin sona erdiği belirtilir. Ayrıca RSI ve MACD olarak da bilinen göstergelerde alım bölgeleri artık aşırıya kaçmış olur ve “uyuşmazlık” ortaya çıkar..

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl