Bitcoin destekçisi senatörden Kongre binası için kripto önerisi

Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara verdiği destekle ve yaptığı konuşmalardaki kripto savunuculuğuyla bilinen Teksas senatörü Ted Cruz şimdi de ilginç bir öneriyle ortaya çıktı.

ABD’nin Teksas eyaletinin Cumhuriyetçi senatörü olan Ted Cruz, Kongre binasındaki ürün satış makinelerinin kripto para kabul etmesini talep etti. Cruz’un önerisinin kabul edilmesi halinde; Kongre çevresindeki devlet kurumlarındaki satış makineleri, kripto para kabul eden bazı şirketlere geçiş yapmak zorunda kalacak.

Cruz daha önceki birçok seçim konuşmasında Bitcoin’i övmüş ve en büyük kripto paranın merkeziyetsizliğine vurgu yapmıştı.

Cruz’un bu son teklifi henüz resmiyet kazanmadı. Teklifi resmi hale gelmesi için Kongre’nin resmi web sitesinde görülmesi gerekiyor ancak böyle bir durum şu an için söz konusu değil.

“Kontrolsüz harcama enflasyonu tetikliyor”

Cruz henüz dün yaptığı bir konuşmada ABD’deki yüksek enflasyonun sorumlusu olarak Biden hükumetinin yaptığı “kontrolsüz harcamaları” gösterdi:

“Buradan ABD halkına sesleniyorum. Artık gıda, benzin, araba, kereste, elektrik ve kira fiyatlarınızın durmadan artmasından sıkıldıysanız, şunu söylemek isterim ki, bunun sorumlusu Biden hükumetinin kontrolsüz derecede para harcamasıdır. Bize ait olmayan parayı harcamadan duramıyorlar. Enflasyonun kontrolden çıkmasına neden olan bu harcamayı durdurmak zorundayız”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl