Teknoloji devi LG, NFT piyasasına giriyor: Hedera Hashgraph ile ortaklık

Güney Kore'nin dünyaya ihraç ettiği en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan LG de NFT dünyasına kayıtsız kalmadı. LG, Hedera Hashgraph ile ortaklık kurarak NFT'lerin televizyon üzerinden alınıp satılmasını mümkün kılacak.

Özellikle metaverse başta olmak üzere kripto paralar konusunda benimsenmenin üst seviyelerde olduğu ülkelerden Güney Kore’nin en önemli teknoloji şirketlerinden biri olan LG Electronics, NFT’leri televizyonlarına getirme kararı aldı. Şirket, Hedera Hashgraph ağını kullanarak bu adımı gerçekleştirecek.

Şirket “LG Art Lab” adındaki platform sayesinde televizyonlar üzerinden NFT görüntülenmesine, alınmasına ve satılmasına olanak tanıyacak. Platform şu an için sadece ABD’deki televizyonlarda ve webOS 5.0 ve üzeri sistemlerle çalışan cihazlarda geçerli… Kullanıcılar, bir QR kod yardımıyla NFT’lerini televizyonda görüntüleyebilecek, ya da herhangi bir NFT alıp satabilecek.

Yeni gelen ürünler önceden görülebilecek

LG Art Lab platformunun bir başka hizmeti de “Live Drops” özelliği olacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar sanatçıların, henüz platforma yüklenmemiş ancak belli bir süre sonra yüklenece olan NFT’lerini de görebilecek. Sayaç sayesinde de NFT’nin ne zaman platforma geleceği konusunda fikre sahip olup ona göre alım stratejilerini belirleyebilecekler.

Yeni kripto para cüzdanı da geliyor

Şirketin LG Art Lab platformu duyurusu, NFT’lerin televizyonlarla entegre edilme çalışmaları açıklamasından yaklaşık 8 ay sonra geldi. Öte yandan LG, Wallypto adındaki cüzdanın beta testine de başladı. Ülke medyasının haberlerine göre yeni yıl gelmeden yeni cüzdan hazır olacak. Yeni cüzdanın özellikleri hakkındaki çalışmaların devam ettiği belirtilirken, bu ürünün de Hedera üzerinde inşa edileceği aktarıldı. Wallypto adlı bu cüzdan da yine NFT’lerle uyumlu olacak.

Bilindiği üzere LG’nin ThinQ adında bir, Internet of Things (IoT) platformu da bulunuyor. Bu platformun da Wallypto ile uyumlu olacağı belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl