Kripto para alım satımı, 300 milyon kullanıcılı Telegram’a geliyor

300 milyondan daha fazla kullanıcısı bulunan mesajlaşma uygulaması Telegram'a yakında kripto para alım satımı da geliyor.

Kripto para alım satımı, Button Wallet aracılığıyla dünya çapında 300 milyondan daha fazla kullanıcıya sahip bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram’a geliyor.

Button Wallet’ın kurucu ortağı ve CEO’su Alex Safonov, “Kripto paralar önümüzdeki en büyük engel, kitlesel benimseme ve bizim de halihazırda oluşturduğumuz şey, insanların gerçek para kullanmadan rahat bir şekilde kripto para alım satımı yapmalarına olanak tanıyacak.” dedi.

Mesajlaşma tabanlı kripto para alım satım platformu Button Wallet, bugün Telegram’ın blok zinciri Telegram Open Network’te (TON) kullanıcıların da dahil olabileceği testlere başladı. Herhangi bir Telegram kullanıcısı, Button’un Telegram Open Network cüzdanını etkinleştirip hesabına 6.6 testnet gram’i alabiliyor ve uygulamayı test edebiliyor.

2018 yılından bu yana geliştirilen Telegram’ın blok zincirinin önümüzdeki Ekim ayında resmen faaliyete geçmesi bekleniyor. Mesajlaşma devi, hem Telegram Open Network hem de GRAM için geçen seneki iki özel satış oturumunda toplamda 1.7 milyar dolar toplamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl