Telegram’ın beklenen Blockchain platformu yine başka bahara kaldı!

Telegram, Blockchain platformu TON'un lansmanını yeniden ertelemeye karar verdi ve yatırımcılarına, yatırımlarının yüzde 72'sine kadar geri ödeme yapmayı teklif etti.

2018 yılındaki iki ayrı satış oturumunda, TON Blockchain platformunu geliştirmek üzere yatırımcılardan 1.7 milyar dolar toplayan Telegram, blok zincirinin lansmanını ikinci defa erteledi. Yeni tarih 30 Nisan 2021 olarak belirlendi.

Bilindiği üzere, Ekim 2019’da Telegram, Gram token’larını ve blok zinciri ağı TON’u başlatmadan birkaç hafta önce, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), yasa dışı bir token satışı gerçekleştirdiği iddiasıyla dava açmasıyla sarsılmıştı.

Şimdi Telegram, yatırımcılarına 30 Nisan 2021 itibariye tüm yatırımının yüzde 110’unu almayı ya da şu ana kadar “stake” ettikleri yatırımın yüzde 72’sini anında iade etmeyi teklif ediyor.

SEC, Ekim 2019’da davayı açtıktan sonra TON ağının lansman tarihi 30 Nisan 2020 olarak belirlenmişti. Telegram ayrıca, TON’u başlatmak için ilgili makamlarla görüşmelerde bulunduklarını bildirdi.

Bu arada Ton.org web sitesi de daha önce TON testneti’nin kodunu içeren test.ton.org’da yayınlanan bilgileri çoğaltarak artık online konuma geçti. TON yatırımcıları ve geliştiricileri, Telegram’ın başarısız olması durumunda, kendi TON fork’unu başlatmayı planlayan ve gayri resmi bir grup olan TON Topluluk Vakfı’nı kurdular.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl