Telegram CEO’su Durov’un platform açıklaması TON’da yükseliş getirdi

Gizlilik odaklı mesajlaşma uygulaması Telegram'ın The Open Network ağında (TON) başlattığı alan ve cüzdan adları satışlarının büyük ilgi görmesi, CEO Pavel Durov'u cesaretlendirdi. Durov yaptığı açıklamada, kullanıcı adları için de benzer bir satış stratejisi uygulayabileceklerini ve bunların satışlarıyla transferleri için bir platform oluşturabileceklerini belirtti. Açıklamanın ardından TON coin fiyatı %20'den fazla artış gösterdi.

Dünya çapında 700 milyondan fazla kullanıcısı bulunan ve kripto para yatırımcılarının da en çok kullandığı platformlardan biri olan Telegram, TON blok zincirinin altyapısını sağladığı bir platform kurmaya çok yakın… Platformun CEO’su Pavel Durov, yaptığı açıklamada The Open Network (TON) alan ve cüzdan adları satışları kapsamında elde edilen büyük meblağlara değindi ve “Bunu kullanıcı, grup ve kanal adları için de yaparsak nasıl başarılı olacağımızı siz düşünün” dedi.

“NFT gibi akıllı kontratlarla korunacak”

Böyle bir stratejinin gerçeğe dönüşmesi durumunda kullanıcı adı sahiplerinin satış yapabilecekleri yeni bir platform da oluşturabileceklerini belirten Durov, “Birçok adresin yanında 4 harfli kullanıcı adları da çok ilgi çekecektir. Kullanıcıların bu adları blok zincirinde güvenli bir şekilde transfer edebilmeleri için NFT’lerde olduğu gibi bir akıllı kontrat sistemi oluşturabilirz. Yeni yaratlacak olan platforma daha sonra kanallar, emojiler ve çıkartmalar gibi öğeler de eklenebilir” ifadelerini kullandı.

Durov ayrıca wallet.ton adresinin yaklaşık 260 bin dolara (215 bin TON coin) ve casino.ton adresinin de yaklaşık 2404 bin dolara satıldığını belirtti.  The open network; Temmuz ayında, kullanıcıların kripto cüzdanlarına, akıllı sözleşmelerine ve web sitelerine kolayca okunabilir adlar atamalarını sağlayan özel bir hizmet olarak tanımlanan “TON DNS” adlı özel bir açık artırma gerçekleştirmişti.

“TON en iyi teknolojiye sahip”

Ölçeklenebilirlik ve hız konusuna da değinen Durov, bu konuda TON’un en iyi teknolojiye sahip olduğunu belirtti ve “TON, bu tür merkeziyetsiz satışlar için ekibimiz kuşun geçirmez bir koruma sağlar. TON’un akıllı kontrat dilini de biz yazdığımız için bu sorun olmayacaktır ve platform için kullanacağımız blok zinciri teknolojisi de TON olacaktır” dedi.

Durov’un açıklamalarından sonra TON fiyatında da %20’den fazla artış oldu ve token değeri 1.36 doların da üzerine çıktı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl