Telegram, halka açık ICO’yu iptal ediyor

Popüler şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram, "üçüncü nesil Blockchain"lerinin geliştirilmesini finanse etmek için planladığı halka açık ICO'yu iptal ediyor.

Popüler şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram, “üçüncü nesil Blockchain”lerinin geliştirilmesini finanse etmek için planladığı halka açık ICO’yu iptal ediyor.

Wall Street Journal, konuyu bilen kaynaklara dayandırdığı haberinde, Pavel Durov liderliğindeki şirketin Telegram Open Network’ün (TON) geliştirilmesi için akredite yatırımcılardan topladığı 1.7 milyarlık bütçeyi yeterli bulduğunu kaydederek operasyonel ve düzenleyici zorluklar nedeniyle ICO’ya gitmeme kararı aldığını bildirdi.

Daha önceki haberler, Telegram’ın özel ön satış ve halka açık ICO’da 5 milyar dolar artırmayı umduğu yönündeydi. Bununla birlikte düzenleyici rüzgarın değişmesiyle bu plan rafa kaldırıldı.

Telegram, yalnızca akredite yatırımcıların katılabildiği özel ön satışta 1.7 milyar dolara ulaşmıştı. İki turda gerçekleşen satışta her iki turda da 850 milyon dolar toplandı.

Ön satışta yer alan yatırımcılar arasında ünlü Rus milyarder Roman Abromovich de vardı. Abromovich’in yanı sıra Qiwi’nin kurucusu Sergei Solonin ile Wimm-Bill-Dann’ın kurucusu David Yakobashvili de dikkat çeken isimlerdi.

→ YATIRIM BANKACILIĞI DEVİ GOLDMAN SACHS, BİTCOİN VADELİ TİCARETİNE BAŞLIYOR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl