Telegram, ICO’sunda şimdiye kadar 1.7 milyar dolara ulaştı

Telegram, kripto parası TON için gerçekleştirdiği ve yalnızca akredite yatırımcıların katılabildiği ön satışta toplamda 1.7 milyar dolara ulaştı.

Pavel ve Nikolai Durov, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bugün imzalanan bir bildiride, ICO’nun ikinci turunda 850 milyon dolara ulaştıklarını açıkladı.

ICO, popüler şifreli mesajlaşma uygulaması olan Telegram‘ın ve kendi Blockchain platformu Telegraph Open Network’ün gelişimini desteklemek için yatırım almayı amaçlıyor. Yayınlanan son belge, yatırımcıların kimliğini açıklamamasına karşın 14 Mart’ta başlayan ICO’ya 94 farklı kuruluşun katıldığını doğruluyor. Belgenin hangi tür menkul kıymetlerin teklif edildiğinin belirtildiği kısımda ise “Kripto para için satın alma anlaşmaları” yazıyor.

ICO’nun ilk turu 29 Ocak ile 13 Şubat arasında gerçekleşmişti ve 81 yatırımcıdan 850 milyon dolar toplanmıştı.

ICO’nun ilk turundaki yatırımcılardan birinin de ünlü Rus milyarder Roman Abramovich olduğu öne sürülüyordu. Konuyu bilenler, Abramovich’in 300 milyon dolarlık yatırım yaptığını iddia etti. Abramovich’in sözcüsü Jon Mann ise ICO’ya Abramovich’in katılıp katılmadığıyla ilgili bir yorum yapmadı fakat 300 milyon dolarlık bedeli inkar etti. Öte yandan ilk ICO turunda yer alan diğer önemli yatırımcılar Qiwi’nin kurucusu Sergei Solonin ile Wimm-Bill-Dann’ın kurucusu David Yakobashvili’ydi.

Telegram’ın gerçekleştirdiği bu ICO’lara yalnızca akredite olmuş yatırımcılar katılabiliyor. Halka açık ICO, ilerleyen dönemde başlatılacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl