Telegram, ICO öncesi gizli bir ön satış daha yapıyor

İlk ön satıştan topladığı 850 milyon dolarla yetinmeyen Telegram'ın CEO'su Pavel Durov gizli kapaklı bir satış daha yapıyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’ın tarihin en büyük kripto para arzından önce akredite edilmiş yatırımcılar için başlattığı ön satışta 81 yatırımcının toplam 850 milyon dolarlık TON token’i satın aldığını bildirmiştik. Bu yatırımcılar arasında Roman Abramovich gibi ünlü isimler de yer alıyordu.

Pavel Durov

Ancak Telegram’ın CEO’su Pavel Durov bununla yetinmedi. Durov, şimdi ise yine akredite edilmiş yatırımcılara gizli kapaklı bir satış daha yapıyor. Bu satıştan da yine ilk ön satıştaki rakama ulaşılması bekleniyor. Toplamda ise 1.6 milyar dolar toplanacağı tahmin ediliyor.

Toplam tutar 3 milyar dolara yaklaşacak

Telegram’ın halka arz aşamasında 1.15 milyar dolar daha toplayacağı öngörülüyor. Böylelikle toplam tutarın 3 milyar dolara yaklaşacağı düşünülüyor.

İlgilenenler için Telegram’ın TON projesinin henüz doğruluğu onaylanmamış bir whitepaper’ı burada yer alıyor.

Rus milyarder Roman Abramovich

Yatırımcılardan biri de Roman Abramovich

Telegram’ın satış öncesi aşamasına katılan yatırımcılardan birinin de ünlü Rus milyarder Roman Abramovich olduğu öğrenildi. Kripto para birimlerine zaten yatırım yaptığı bilinen Rus milyarder, Rus gazete Vedomosti’ye göre 300 milyon dolar yatırım yaptı. Aynı gazete, Rus ödeme hizmeti sağlayacısı QIWI’nin CEO’su Sergey Solonin 17 milyon dolar yatırdığını bildirdi. Rus merkezli süt ürünleri firması Wimm-Bill-Dann’ın kurucularından David Yakobashvili ise 10 milyon dolar yatırım yaptı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl