Telegram’ın blok zincirinde halka açık testler bu hafta sonu başlıyor

Telegram'ın blok zinciri TON'da halka açık testler, Pazar günü başlayacak. Zincirin Ethereum ile uyumlu olacağı bildiriliyor.

The Block’un Rus haber organı Vedomosti’den aktardığına göre, Telegram uzun süredir beklenen TON blok zincirinin halka açık testine 1 Eylül’de başlayacak. Telegram, ayrıca testin bir parçası olarak TON node’larını çalıştırma kodunu ve bir node’un nasıl kurulacağına ilişkin talimatları da yayınlayacak.

Bu haftanın başlarında New York Timas, Telegram’ın önümüzdeki iki ay içinde kripto parası GRAM’i piyasaya süreceğini bildirmişti. Mesajlaşma devi, 300 milyon kullanıcısına GRAM cüzdanlarına erişim vermeyi planlıyor. Dahası, CoinDesk tarafından bugün bildirildiğine göre, TON’a ürün ve hizmet geliştiren bir teknoloji şirketi olan TON Labs, Ethereum’un merkeziyetsiz uygulamalarını etkinleştirmek ve geliştiricilerin kodlarını TON’a geçirmelerine yardımcı olmak amacıyla bir Solidty (Ethereum’un programlama dili) derleyici aracı üzerinde çalışıyor.

Telegram, TON blok zincirini oluşturmak için geçtiğimiz sene düzenlediği iki özel satış oturumunda toplamda 1.7 milyar dolar elde etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl