Tether, USDT ve XAUT coin’leri Telegram TON zincirine de taşıyor

108 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük sabit coin olan USDT'nin ihraççısı Tether şirketi hem bu sabit coin'ini hem de altına endeksli XAUT coin'ini, Telegram'ın TON blok zincirinde de destekleyeceğini duyurdu.

Son dönemde hızlı bir büyüme kaydeden TON ağına şimdi de en büyük sabit coin olan USDT geliyor. Tether şirketi konuyla ilgili resmi açıklamayı yaparken, bu sabit coin gibi, şirketin altın fiyatına endeksli olan coin’i XAUT de yine zincirde desteklenecek.

Merkeziyetsiz bir birinci katman ağı olarak da tanımlanan TON zincirinin arkasında Telegram ulunsa da, ağ geliştiricileri Telegram şirketinden ayrı olarak çalışmalarını yürütüyor. Bu durumun ana sebebi olarak ise regülasyon endişeleri gösteriliyor.

Telegram CEO’su Pavel Durov ve Tether CEO’su Paolo Ardoino şu anda Dubai’deki TOKEN2049 konferansında bulunuyorlar. İkilinin burada konuyla ilgili detayları da açıklaması bekleniyor.

Ardoino tarih verdi

Öte yandan etkinlikte The Block muhabirine konuşan Paolo Ardoino, “TON zincirinde USDT 20 Nisan günü başlatılacak. XAUT de önümüzdeki aylarda başlatılacak” dedi ve konuyla ilgili ilk detayları da vermiş oldu.

Dünya çapında 900 milyondan fazla kullanıcısı olan Telegram kısa süre önce de TON coin’i piyasaya çıkarmıştı. Telegram ayrıca reklam platformu için ödeme olarak euro yerine, TON’a geçmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl