Telegram’dan TON yatırımcılarına “ağır darbe”

Telegram, TON'un ve Gram token'ın mesajlaşma uygulamasına entegre edilmeyeceğini, bunun yasalar izin verdiği müddetçe daha sonra gerçekleştirilebileceğini açıkladı.

Anında mesajlaşma devi Telegram, TON Wallet’ın mesajlaşma ugulaması ile ilk etapta entegre edilmeyeceğini bildirdi.

Karar TON yatırımcıları üzerken şirketin açıklamasında entegrasyonun yürürlükteki yasalar ve resmi makamlar izin verdiği ölçüde daha sonra gerçekleştirilebileceği kaydedildi. Şu an için Ton Wallet, bağımsız bir uygulama olarak sunulacak.

Doggie Tail Crypto Capital yatırımcısı Spencer Noon, haberin TON yatırımcıları için ağır bir darbe olduğunu, çünkü TON’a yönelik yatırım tezinin yüzde 90’ından fazlasının TON’un bir dağıtım kanalı olarak Telegram’ı kullanacak olmasında yattığını ifade etti.

Öte yandan Tierion CEO’su Wayne Vaughan da kararın regülatif baskıyla alındığını vurguladı.

Son olarak Telegram şu açıklamaları yaptı:

  • Gram token’ları henüz mevcut değil. TON Blockchain’ini piyasaya sürmeden önce kimse bunları satın alamaz veya satamaz.
  • Herkes için merkeziyetsiz bir platform oluşturuyoruz. Piyasaya çıktığında Telegram, platformu sürdürmek veya platform için herhangi bir uygulama oluşturmak zorunda olmayacaktır. Bunu hiç yapmayabiliriz.
  • Telegram, piyasaya sürüldükten sonra Blockchain’i ve ekosistemi kontrol edemeyecek.
  • Gelecekte Gram alacak olursanız bu Telegram’ın bir parçasına sahip olduğunuz anlamına gelmez.
  • Telegram, gelecekte bir TON Vakfı ya da benzeri bir kuruluş kurmak için hiçbir yükümlülük altına değildir ve bu konuda söz vermez ya da taahhütte bulunmaz.
Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl