Telegram Wallet botu ile artık kripto ödemesi yapılabilecek

TON blok zinciri üzerinde oluşturulan ve Telegram'a da entegre edilen kripto ödeme çözümü Wallet, yeni özelliği Wallet Pay ile bot üzerinden işletmelerin Bitcoin, USDT ve Toncoin ile ödeme almasına izin vermeye başladı. Ödemeler işletmelerin botları ya da web uygulaması üzerinden de yapılabilecek.

Kripto para endüstrisi kendi içinde gelişmeye ve ödeme çözümlerini ilerletmeye devam ediyor. Son olarak ise Telegram üzerindeki bir kişisel saklama ve işlem yapma botu olan Wallet, TON blok zinciri üzerinde kripto ödemelerine de izin vermeye başladı.

Son Dakika | Ripple Davası Sonuçlandı! XRP Neden Yükseliyor?

Wallet Pay hizmeti sayesinde, kişisel işletmeler müşterilerinden Telegram arayüzü vasıtasıyla ödeme alabilecekler. Ödemeler, Bitcoin, USDT ve TON için geçerli olacak.

TON blok zincirinin arkasındaki kâr amacı gütmeyen bir kurum olan TON Vakfı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada “Kolay ve basit ödeme süreci işletme botu ya da Telegram üzerindeki web uygulamasındaki birkaç tık ile sorunsuz olarak yapılabilecek. Böylece işletmeler artık Telegram’ın 700 milyon kullanıcıya varan kalabalığına da ulaşmış olacaklar” denildi.

Wallet Pay kullanan kişilerin, önceden botlarına kirpto para transfer etmelerine gerke bulunmuyor. Bir banka kartı vasıtasıyla da bot üzerinden kripto para alınabilir ve bu sayede yine ödeme yapılabilir. İşletmeler ve kişiler arasındaki ödemeleri sağlayan Wallet Pay dışında, p2p yani kişiler arası ödemeler de Telegram üzerinden @wallet botu üzerinden de yapılabiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl