Çin hükümeti ile teknoloji devi Tencent arasında blockchain ortaklığı

Çinli yetkililer, yeni Çin Blockchain Güvenlik İttifakı'nın (China Blockchain Security Alliance) oluşturulmasında teknoloji devi Tencent ile ortaklık kuruyorlar.

ChinaNews’in haberine göre Çinli yetkililer, yeni Çin Blockchain Güvenlik İttifakı’nın (China Blockchain Security Alliance) oluşturulmasında teknoloji devi Tencent ile ortaklık kuruyorlar.

Blockchain endüstrisinde güvenliği desteklemeyi amaçlayan yeni ittifak, dün China Technology Market Association (CTMA) tarafından düzenlenen Pekin’deki Çin Blockchain Güvenliği Forumu’nda duyuruldu.

ChinaNews’e göre ittifak, Tencent’in güvenlik kolu, CTMA, Çin Blockchain Uygulama Araştırma Merkezi ve devlet danışma kurumları, ağ güvenlik firmaları ve blockchain ile ilgili kuruluşlar da dahil olmak üzere 20 diğer kamu ve özel kuruluştan oluşacak.

İttifakın, piramit şemaları ve sahtekarlık da dahil olmak üzere blockchain alanındaki yasa dışı faaliyetlere son vermek için çalışmanın yanı sıra ülkenin blockchain ekosisteminin güvenli gelişimi için uzun vadeli mekanizmalar kurmak amacıyla da çalışacağı anlaşılıyor.

Pekin konferansı, ülkede artan blockchain ve kripto bağlantılı suçların yaşandığı bir zamanda gerçekleşti. Bunlardan en önemlisi, yakın zamanda şüpheli bir kripto piramit planının 13 binden fazla yatırımcıyı 86 milyon yuan (13 milyon dolar) dolandırmasıydı.

Bununla birlikte Çin, kripto para birimlerine karşı mesafeli bir çizgi izlese bile teknolojik yenilikler politikasının ön cephesinde blockchain yer alıyor.

→ JAPONYA’DA YAŞANAN GELİŞMELER BİTCOİN’DE DÜŞÜŞÜ TETİKLEDİ

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl