Terra Classic (LUNC) DeFi protokolü Terraport hack’lendi: 15 milyar LUNC çalındı

Terra LUNA'nın çöküşünün ardından çıkarılan ve önemli bir kitleye hitap eden Terra Classic ekosisteminin en çok kullanılan DeEfi protokolü Terraport Finance hack'lendi. 15 milyar LUNC çalınırken, Binance ve MEXC Global de konuyla ilgili harekete geçti.

Terra Classic’in en çok kullanılan merkeziyetsiz finans protokolü Terraport Finance’in likidite cüzdanı bugün hack’lendi. Açıklama Terraport Finance’den gelirken, ekibin konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapacağı hatta basın duyurusu hazırlayacağı da kaydedildi.

15 milyar LUNC, 5.5 milyon USTC çalındı

Terra Classic ekosisteminin bilinen isimlerinden ve aynı zamanda Terraport pazarlama ekibinde bulunan “Classy Crypto” isimli kişi yaptığı bilgilendirmede, “Terra Liquidity” cüzdanının kendi token’ı olan TERRA’dan 9.5 milyon adet çalındığını söyledi. Bununla birlikte 15 milyar LUNC ve 5.5 milyon da USTC de cüzdandan çekildi.

Bilindiği üzere Terraport Finance, LUNA Classic ekosistemini yeniden canlandırmak ve LUNC yakım oranını artırmak amacıyla kurulan TerraCVita Grubu tarafından geliştirilmişti.

Uyarı gelmişti

LUNC yatırımcıları ise Terraport Finance’e bu saldırıdan ötürü tepki gösterdiler. Tepkinin sebebi ise, daha önce birçok uzman ve yatırımcının protokolü hack saldırıları konusunda uyarması ve LUNCDAO tarafından önerildiği gibi platformun başlatılmadan önce denetlenmesi gerektiğinin birçok kez söylenmiş olmasıydı.

CZ’den cevap geldi

LUNC topluluğu Binance başta olmak üzere birçok borsa yöneticisine konuyla ilgili tweet’ler atarken, Binance CEO’su CZ ise, hemen bir dosya açılması önerisinde bulundu ve şunları söyledi:

“En kısa sürede Binance’te bu durumla ilgili dosya açın. Bana yazmaktan çok daha hızlı dönüş olacaktır. Ben hangi adres ya da cüzdanda ne olduğunu tam olarak bilmiyorum”

Bir başka borsa MEXC Global de, LUNC yatırma işlemlerini kapattı.

Yaşananların LUNC fiyatı üzerinde büyük bir etkisi ise olmadı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl