Terra Classic’e (LUNC) 4 günde 534 milyon dolar

Mayıs ayı başında çöken ve ardından kripto para piyasasını da adeta peşinden sürükleyen Terra'nın LUNA Classic token'ına olan ilgi son günlerde ciddi şekilde artmaya başladı. LUNC, 4 günde 534 milyon dolarlık sermaye girdisi gördü.

Çöken Terra LUNA ekosisteminin eski zincirinde devam eden LUNC, son günlerde kripto para yatırımcılarının ilgisini çekiyor. Son 24 saatte %50’lik yükseliş yaşayan kripto paraya aynı zamanda 4 günde de 534 milyon dolarlık girdi oldu.

922 milyon dolara yükseldi

26 Haziran günü toplam piyasa değeri 388 milyon dolar olan Luna Classic, 29 Haziran itibariyle ise 922 milyon dolara yükseldi. Bu zaman dilimi içerisinde ise LUNC fiyatı da 0.00013 dolara yükseldi. Dün kademeli şekilde düşen LUNC, daha sonra yeniden çıkışa geçti ve 24 saatlik süre içerisinde %50’den fazla kaydettiği yükselişle yeniden 0.00013 seviyesine geldi.

Yatırımcı sayısında da büyük artış

Mayıs ayı başında dolara endeksli olan algoritmik sabit coin UST’nin çökmesiyle başlayan düşüş, tüm dünyada büyük yankı uyandırırken, yatırımcıların Terra LUNA ve LUNC token’a daha fazla ilgi duymasına sebep oldu. Düşüşün başlamasıyla birlikte 9 Mayıs günü toplamda 1642 LUNC yatırımcısı bulunurken, bu rakan 5 Haziran itibariyle 10 bin 200’ü de aştı.

“Meme token’a dönüştü”

Uzmanlar, LUNC’taki yükselişin arkasında belirli bir sebep aramazken bu hareketin perakende yatırımcılar tarafından yaratıldığını düşünüyorlar. Birçok yetkili spekülatif hareketler ve yaşanabilecek büyük kayıplar konusunda da küçük yatırımcı grubunu uyarıyor. Sektör uzmanları, LUNC ya da yeni ekosistem token’ı olan LUNA’nın bundan sonra herhangi bir ciddi proje gibi değil, kısa dönemli ama büyük yükselişler gösteren “meme token”lar gibi hareket edeceğini düşünüyor.

Nisan başında 115 doların da üzerinde olan LUNC (eski adı LUNA), haberin yazıldığı dakikalarda ise 0,0001315 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl