Terra kurucu ortağı Kwon, SEC’ye karşı dava açıyor

Terra’nın kurucu ortağı ve Terra’nın geliştirici şirketi olan Terraform Labs’ın CEO’su ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) dava ediyor.

Kwon ve Terraform Labs’ın dava kararı, geçen ay Messari’nin Mainnet konferansında SEC’den alınan celp kağıdı üzerine geldi. Dava dosyasına göre konu, SEC’nin İcra Birimi’nin Kwon’a e-posta gönderdiği Mayıs ayına kadar uzanıyor. SEC’nin ifade çağrısının temelinde ise Terra’nın büyük ABD şirketlerinin fiyatlarını yansıtan sentetik hisse senetlerinin basıldığı, alınıp satıldığı merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Mirror protokolü yatıyor.

SEC, Kwon’u ifadeye çağırırken Güney Kore’de yaşayan Kwon ise bu duruma itiraz ediyor.

Konu hakkında CoinDesk’e değerlendirmeler yapan Anderson Kill hukuk bürosu avukatı Stephen Palley’e göre, bu durumda önleyici yasal işlem mantıklı olabilir. Palley, “Bu, düzenleyicilere uymaları gereken angajman kuralları olduğunu hatırlatıyor.” diyor.

Ayrıca SEC, Terraform’un avukatlarına, şirketi dava edebileceğini de söyledi.

İlginç olan celp kağıdı Kwon’a Messari’nin Mainnet konferansında, herkesin önünde verildi. Kwon, sunum yapmak için hareket ederken bir görevli ona yaklaşarak belgeyi teslim etti. Hatta Indiegogo kurucusu Slava Rubin, bu durumu konferans sırasında paylaştığı bir tweet‘le şöyle anlattı:

“lol az önce Mainnet 2021’de SEC tarafından bir adama, panele çıkmadan hemen önce yürüyen merdivenin tepesinde celp kağıdı verildiğine tanık oldum.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl