Terra Luna ile ilgili 92 milyon dolarlık varlık donduruldu

Güney Koreli yetkililer, Terraform Labs'in yan kuruluşu Kernel Labs'in eski ve mevcut CEO'larının 92 milyon dolar değerindeki fonlarını dondurdu.

Güney Koreli yetkililer tarafından Terra’ya yönelik en son atılan adım, Terraform Labs’in yan kuruluşu Kernel Labs’in eski ve mevcut CEO’larının 92 milyon dolar değerindeki fonlarını dondurmak oldu. The Korea Economic Daily’nin haberine göre, Seul Güney Bölge Mahkemesi, önceden basılmış LUNA coin’lerin satışından kâr elde eden yedi kişinin mal varlığına el koyma kararı aldı.

LUNA sayesinde pahalı gayrimenkuller almış

Güney Koreli mahkemeye göre, Terra’dan en büyük avantajı sağlayan ve satışlar üzerinde spekülasyon yapanlardan biri Kernel Labs CEO’su Kim Hyun-Joong’du. Yetkililerden gelen bilgilerde Hyun-Joon’un, yasa dışı yollardan en az 61 milyon dolar kazandığı öne sürülüyor. Kim’in geçen yıl Güney Kore’de birkaç gayrimenkul alımı yaptığı, geçen ay ise Seul’un en pahalı bölgesi olan Gangnam-gu’da 27 milyon dolar gibi yüksek bir fiyata bir bina satın aldığı bildirildi. CEO’nun ayrıca haziran ayında yine Seul’da yaklaşık 7 milyon dolara bir daire satın aldığı kaydedildi. Soruşturma sürerken Hyun-Joong’un ülkeden çıkışı yasaklandı.

Do Kwon’un Sırbistan’da olduğu düşünülüyor

Terraform Labs’ın tartışılan CEO’su ve kurucusu Do Kwon, polis tarafından aranırken Kim Hyun-Joong ise Güney Kore’de bulunuyor. Kwon, birkaç ay önce Singapur’dan ayrılmıştı. Güney Kore hükümeti, eylül ayında pasaportunu iptal etmişti. Bunun ardından Interpol, Kwon ve beş suç ortağının tüm dünyada polis tarafından arandığını belirten bir “Kırmızı Bülten” yayınlamıştı. Son haberlere göre Güney Koreli savcılar, Terra’nın eski CEO’sunun şu anda Sırbistan’da saklandığını düşünüyor. Ancak, suçlu iadesi anlaşması Sırbistan hariç 31 ülkeyi kapsadığı için Güney Kore’nin Do Kwon’u Sırbistan’dan yasal olarak iade etmesi pek mümkün görünmüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl