Terra LUNA’nın yeni CEO’su: Tabii ki Do Kwon geri gelebilir

Geçen sene çöken Terra LUNA projesinin yeni CEO'su konumundaki Chris Amani, hem gelecekle ilgili projeleri hem de Do Kwon hakkında konuştu. Kendilerinin "yokuş yukarı giderken aynı anda mücadele verdiklerini" belirten Amani, "Kwon bir gün geri döner mi?" sorusuna ise, "Her zaman yeri hazır. Bu soru bile değil" dedi.

Do Kwon’un Karadağ’da evrakta sahtecilikten tutuklanmasının ardından LUNA Vakfı’nın başına geçen ve projeleri yöneten isim konumunda olan Chris Amani, hem Twitter Spaces hem de Discord yayınında konuştu.

Dolandırıcılıkla suçlanmayan ve sadece şirketle ilgili bilgileri vermek için mahkemelere giden Amani ile birlikte yaklaşık 40 çalışanın daha yeni Terra LUNA projesini yürüttüğü belirtilirken, Amani ise ilerleyen dönemde birçok proje ile kripto yatırımcılarının karşısına çıkacaklarını söyledi.

“Kwon dönecekse yeri hazır ama bu 10 yıl alabilir”

Kendisine sorulan “Do Kwon projeye geri döner mi?” sorusuna ilginç bir cevap veren Amani, Spaces ve Discord yayınında şu ifadeleri kullandı:

“Geliştirme ve fikir aşamasında olan 7 ilâ 8 projemiz var. Çok çalışıyoruz. Adeta yokuş yukarı giderken diğer durumlarla da mücadele ediyoruz. Toplulukla iletişimimizde bu yüzden sorunlar olabiliyor. DeFi uygulamalarımızda da likidite fazla yok. Zorlu bir mücadele içindeyiz. LUNA’nın yeniden kullanım alanı kazanması için uğraşıyoruz. Yeni bir token çıkarma planımız da yok. Kwon her zaman burada iyi karşılanır. Ona ‘Hoş geldin’ deriz. Yeri hazır ama dönecekse bu 10 yıl gibi bir süre bile alabilir”

Hatırlanacağı üzere Terra LUNA çökmeden önce sistemde kilitli olan varlık değeri yaklaşık 20 milyar dolardı. Bugün ise DeFiLlama verilerine bakıldığında yeni Terra blok zincirinde bu rakamın sadece 6.5 milyon dolar olduğu görülüyor.

Chris Amani de, Terra ekibine 2022’nin ocak ayında, yani proje çökmeden yaklaşık 4 ay önce katılmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl