Terra LUNA çöküşünde 3.5 milyar $ kaybeden CEO: Panik ataklar yaşıyorum

Mayıs ayında yaşanan Terra LUNA çöküşüyle ilgili Güney Kore'deki birçok soruşturma ve araştırma devam ederken LUNA'ya en büyük yatırımlardan birini yapan Hashed şirketinin CEO'su Kim Seo-joon ülke meclisindeki bir komisyon toplantısına katılmadı. CEO mental sağlığını ve yaşadığı panik atakları sebep gösterdi.

Terra LUNA sisteminin kurucusu olan Do Kwon hala aranırken Güney Kore’deki soruşturmalar da tüm hızıyla sürüyor. Bu soruşturmalar kapsamında Güne Kore meclisinin oluşturduğu bir komisyon ise LUNA’ya en çok yatırımı yapan şirketlerden olan Hashed’in CEO’sunu tanık sıfatıyla bir toplantıya davet etti. Ancak CEO akıl sağlığının yerinde olmadığını ifade ederek toplantıya katılım sağlamadı.

3.5 milyar dolar kaybettiler

Hatırlanacağı üzere Hasged CEO’su geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajda şirketin LUNA’ya erken yatırım yapan firmalardan biri olduğunu ve 30 milyon adet LUNA aldığını söylemişti. LUNA2nın değer kazanmasıyla birlikte Hashed’in elindeki LUNA’ların toplam değeri de 3.6 milyar dolara kadar ulaşmıştı.

Güney Kore Ulusal Meclisi’nin Siyasi İşler Komitesi’nin bugün yaptığı açıklamaya göre, plânlanan kapsamlı denetim toplantısı için tanık olarak seçilen Hashed CEO’su Kim Seo-joon, katılım sağlamadı ve bunun için de bir gerekçe sundu.

“Panik ataklar yaşıyorum”

Toplantıya katılmama sebebi olarak mental durumunun iyi olmayışını ve yaşadığı ğanik atakları gösteren CEO şunları söyledi:

“29 Temmuz’dan bu yana hastanede tedavi görüyorum. Hem ilaç hem de psikolojik destek alıyorum. Stres durumum ve mental sağlığım aşırı derecede kötü hale geldi. Semptomlar sürekli kötüye gidiyor. Stres ve endişe konularında düzensiz hastalıklar ve panik ataklar yaşıyorum”

Komisyon ayrıca Güney Kore’nin büyük borsalarından olan Bithumb’ın eski CEO’su ve en büyük hissedarı ile, yine büyük borsalardan Upbit’in çatı şirketi Dunamu’nun CEO’sunu da toplantıya tanık sıfatıyla çağırdı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl