Terra LUNA’nın diğer kurucusundan Do Kwon’a suçlama: Onun yüzünden oldu

Güney Kore'nin başkenti Seul'de mahkemeye çıkan Terra LUNA'nın iki kurucusundan biri olan Daniel Shin, bir zamanlar ortak olduğu Do Kwon'u suçladı. Shin, Kwon'un Anchor Protocol'u mantıksız şekilde yönettiğini söyledi.

Terraform Labs şirketi ve Terra LUNA’nın kurucularından olan Daniel Shin, Karadağ’da hapiste olan eski ortağı hakkında iyi konuşmadı. Güney Kore’nin başkenti Seul’de mahkemeye çıkan Shin, kendisiyle ilgili ortaya atılan iddiaları da reddetti.

2020 yılında, Terra LUNA çöküşünden 2 yıl önce Do Kwon ile olan bağlantısını kestiğini ve yolları ayırdığını belirten Shin şunları söyledi:

“Kwon ile 2020’de iş anlaşmazlıkları nedeniyle yolları ayırdık. Yaşanan Terra LUNA çöküşünün sebebi Anchor protokolünün mantıksız şekilde yönetilmesidir. Ayrıca dış saldırılar da çöküşü tetiklemiştir. Ancak benimle hiçbir alakası yoktur”

Dolandırıcılık, yasa dışı fon toplama ve sermaye piyasaları kanununu ihlal etmek ile suçlanan Shin tüm iddiaları ise reddettiğini belirtti.

Hatırlanacağı üzere Terra LUNA sisteminin en çok tartışılan bileşenlerinden biri de, algoritmik sabit coin olan UST’ye %20 faiz veren Anchor’du. Birçok yatırımcı hayat birikimlerinden küçük meblağlara kadar bu protokole önemli miktarda para bağlayarak faiz kazanıyordu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl