Terra Luna’da 57 milyon dolar kaybettiler: Do Kwon’a yeni dava

Terra’nın (LUNA) geliştirici şirketi Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon ve Luna Vakfı’na yönelik yeni bir dava açıldı. Dava, TerraUSD’nin (UST) çöküşüyle ilgili.

Wall Street Journal’ın haberine göre dava, Singapur’da açıldı. 359 yatırımcı, yaklaşık 57 milyon dolar kaybettiklerini öne sürerek zararlarının karşılanmasının yanı sıra tazminat talep ettiler.

Yatırımcılar, Do Kwon ve ortaklarını, UST’nin getiri oranları konusunda yanıltıcı bilgi vermekle suçluyorlar. Mahkeme belgelerine göre davacılar, TerraUSD’nin tasarımı gereği sabit ve fiyatının her zaman ABD Doları ile aynı olacağı inancındaydılar.

Bilindiği üzere UST, mayıs ayında 1 dolardan çok hızlı düşüşle neredeyse sıfırlandı. UST’nin düşüşüne bağlı olarak da Terra’nın token’ı LUNA’nın fiyatı da çakıldı. Piyasadan toplamda 60 milyar dolarlık yatırımcı fonu adeta silindi. O günden bu yana Do Kwon’a çok sayıda dava açıldı ve hakkında tutuklama emri çıkarıldı. Uluslararası polis teşkilatı Interpol, Kwon için kırmızı bülten yayımladı. Güney Koreli geliştirici, her yerde aranmasına rağmen henüz bulunamadı. Son olarak Kwon’un Dubai’den aktarmalı olarak bilinmeyen bir yere geçiş yaptığı bildirildi.

Terra Luna Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl