Bu kez serbest kalan Terra LUNA kurucusu Do Kwon yakından izlenecek

Terra LUNA'nın kurucusu olan ve hem ABD hem de Güney Kore tarafından iadesi istenen Do Kwon, hapisten bu kez çıkmayı başardı. Kwon ve yardımcısı, ev hapsinde olacaklar ve yakından gözlemlenecekler.

Geçtiğimiz sene mayıs ayında çöken ve dünyada yüzbinlerce kişinin mağdur olmasına neden olan Terra LUNA’nın kurucusu Do Kwon, savcıların itirazına rağmen bu kez serbest kalmayı başardı.

Yerine getirmezse hapse dönecek

Kwon ve yardımcısı olduğu iddia edilen Chang-Joon, kişi başı 400 bin euroluk kefaletle hapis hayatından kurtuldular. Yapılan işlemlerin ardından ikili ev hapsine alındılar. Eğer Kwon ve Chang-Joon evi terk ederler ya da diğer kefalet şartlarını ihlal ederlerse, hapis hayatına geri dönmek zorunda kalacaklar. İkilinin kaldığı evin yerel polis tarafından yakından izleneceği kaydedildi.

Mahkeme ayrıca, Kwon ve Chang-Joon ile birlikte ele geçirilen Belçika pasaportlarının da doğruluğunun tanımlanması için daha fazla zaman gerektiği bilgisini verdi. İkilinin orijinal pasaportlarına 2022 yılında Güney Kore’de el konmuştu.

Kwon’un hem ABD hem de Güney Kore tarafından iadesi isteniyor. Karadağ’ın ise bu konuda nasıl bir yol izleyeceği hala belli değil. Kwon, Karadağ’da Terra LUNA davasından ötürü değil, sahte belgelerle ülkeden çıkış yapmaya çalışmakla yargılanıyor. Mahkeme yaklaşık 1 ay önceki kefalet talebini kabul etmiş ancak karar üst mahkemeden dönmüştü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl