Terra LUNA kurucusu Do Kwon’un kefalet talebi kabul edildi

Tutuklu yargılandığı Karadağ'da dün de hakim karşısına çıkan ve kendisiyle ilgili suçlamaları reddederek, kefaletle serbest kalma talebinde bulunan Do Kwon'a mahkemeden olumlu cevap geldi.

Geçen sene tam da bu dönemde çöken Terra LUNA projesinin kurucusu Do Kwon, Karadağ’da yargılandığı mahkemeden şimdilik istediğini almış gözüküyor. Yakalandığı mart ayı sonundan bu yana tutuklu yargılanan Do Kwon’un dünkü 400.000 euroluk kefalet talebi mahkeme heyeti tarafından kabul edildi.

Haberi Karadağ’ın yerel medya kuruluşlarından Pobjeda verirken, savcılığın mahkemenin bu kararı için 3 günlük itiraz süresi bulunuyor.

Bilindiği üzere Do Kwon, Karadağ’da Terra LUNA çöküşünden ötürü değil, belgede sahtecilik yapma ve sahte belgelerle ülke dışına çıkmaya çalışma suçundan yargılanıyor.

Kwon ve yardımcısı Han Chang-Joon, sahte pasaportlarla Dubai’ye gitmek isterken Podgorica havalimanında yakalanmışlardı.

İki gün önce Güney Koreli savcılar tarafından 176 milyon dolarlık mal varlığına el konulmasına izin çıkan Kwon için hem ABD hem de Güney Kore iade talebinde bulunmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl