İlk iade geldi: Do Kwon’un yanındaki isim bu sabah Karadağ’dan ayrıldı

Do Kwon ile birlikte geçen sene Karadağ'da tutuklanan Terraform Labs eski finans sorumlusu Han Chang-joon'un, Güney Kore'ye bu sabah iade edildiği belirtildi. ABD'deki davası mart ayına ertelenen Kwon için Güney Kore'nin de iade talebi bulunuyor.

Geçtiğimiz sene mart ayı sonunda Podgorica Havalimanı’nda tutuklanan Do Kwon’un yanındaki isim olan Han Chang-joon, Güney Kore’ye bu sabah iade edildi. Terra LUNA ekosisteminin arkasındaki şirket olan Terraform Labs’in eski finans sorumlusu olan bu kişi de, Do Kwon ile birlikte sahte kimlik ve pasaportlarla Dubai’ye gitmek üzereyken yakalanmıştı.

Do Kwon da her an gönderilebilir

Uzun süredir Karadağ’dan ayrılmayı bekleyen ikiliden birinin Güney Kore’ye iade edilmesi, Do Kwon için de aynı durumun yaklaştığını gösteriyor. SEC’nin açtığı ve ocak ayında görülmesi beklenen dava son olarak, Kwon’un ABD’ye iade edilmeyi kabul etmesi karşılığında mart ayına ertelenmişti.

Dolayısıyla Kwon’un da en geç mart ayı başında ABD’ye iade edilmesi bekleniyor. Kwon için Güney Kore’nin de iade talebi bulunuyor.

“Hırsızlık yapmadım” demişti

Kwon, Terra LUNA’nın çöktüğü 2022’nin mayıs ayından, 2023’ün mart ayına kadar kaçak olarak yaşadı. Bir dönem yoğun şekilde Twitter’ı da kullanan Kwon hem atığı tweet’lerde hem de verdiği çevrim içi röportajlarda hiç kimsenin parasını çalmadığını ve Terra LUNA sisteminin çöküşünde bir dolandırıcılık olmadığını belirtiyordu.

Kwon, kaçak olduğu dönemde de binlerce Bitcoin satışı yapmıştı. Terra LUNA kurucusu Karadağ’da yakalandığında yanında laptop ve birçok cep telefonu da bulunuyordu.

Kwon’un eski finans direktörü Han Chang-joon

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl