Terra LUNA kurucusu Do Kwon yine çıkamadı: Mahkemeden yeni karar

Mart ayında Dubai'ye gitmek isterken Podgorica Havalimanı'nda yakalanan ve o dönemden bu yana parmaklıklar arkasında olan Do Kwon ve yardımcısına yine kötü haber geldi. Mahkeme, iade başvurularını değerlendirdiği gerekçesiyle Kwon ve Han Chang-Joon'un 6 ay daha hapiste kalmasına hükmetti.

Geçtiğimiz sene çöken Terra LUNA projesinin kurucusu olan Do Kwon, ev hapsi için de olsa cezaevinden kurtulamadı. Karadağ’daki mahkeme, Güney Koreli savcıların iade talebini incelediği gerekçesiyle Kwon ve yardımcısının 6 ay daha parmaklıklar arkasında kalmasına hükmetti.

Hatırlanacağı üzere kısa süre önce Kwon ve Han Chang-Joon’un, kişi başı 400 bin euroluk kefaletle ev hapsine gönderilmesine onay verilmişti.

Dolayısıyla bu kararın ardından Kwon ve yardımcısı, iadeyle ilgili bir karar alınıncaya kadar Podgorica’nın kuzeyindeki Spuz kasabasında bulunan bu hapishanede kalmaya devam edecekler.

Kwon’un iadesini Güney Kore gibi ABD de talep ediyor.

Kwon, Karadağ tarafından belgede sahtecilikle suçlanırken, ABD’li ve Güney Koreli savcılar tarafından ise Terra LUNA sistemini çökertmek ve yatırımcıları dolandırmakla itham ediliyor.

Kwon Karadağ’da tutuklanmadan önce Interpol tarafından da aranıyordu. Kwon’un tutukluluğu esnasında, ona ait olduğu cüzdanlardan 7 milyon dolarlık kripto paranın da çıkış yaptığı iddia edilmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl