Çarpıcı iddia: Kwon, Terra manipülasyonu için talimat verdi

Güney Koreli savcılar, Terra kurucusu Do Kwon'un çalışanlarından birine Terra'nın fiyatını manipüle etmesi için talimat verdiğini iddia etti.

Güney Koreli haber organı Naver tarafından yayımlanan bir haberde, algoritmik sabit coin TerraUSD’nin (UST) çöküşüyle alakalı Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon hakkında bazı yeni bilgiler yer aldı.

Kwon, Terra’nın fiyatını yapay olarak şişirmelerini mi emretti?

Habere göre, 30 yaşındaki geliştiricinin bir çalışanına Terra’nın fiyatını önceden belirlenmiş bir hedefe ulaşacak şekilde “yapay olarak ayarlamasını” söylediği iddia ediliyor. Savcılık bu iddiayı, Kwon ile bir Terra çalışanı arasında geçen mesajlaşmalara dayandırıyor.

Do Kwon’un yasal temsilcileri, mayıs ayında meydana gelen ve Terra’nın çöküşüne yol açan olaylarda Kwon’un bir suçunun olmadığını savunmaya devam ediyor.

“Kwon Avrupa’da kaçak yaşıyor”

Fiyat manipülasyonu iddialarına ek olarak, Güney Koreli savcılar Do Kwon’un şu anda Avrupa’da ikamet ettiğini ileri sürdü. Pasaportunun iptal edildiği göz önüne alındığında, Kwon’un Avrupa’da yasa dışı göçmen statüsüyle kaldığı anlaşılıyor.

Kwon’un nerede olduğuna dair bu gelişme, Dubai’den ayrıldığı ve belirlenemeyen bir yere seyahat ettiğinin söylenmesinden iki hafta sonra geldi. Fiyat manipülasyonu, Terra’nın kurucusunun kısa süre önce ortaya çıkan 57 milyon dolarlık bir dava da dahil olmak üzere halihazırda yaşadığı yasal zorlukları daha da artıran ciddi bir suçlama.

Kwon’un şu anda Güney Kore kolluk kuvvetleri tarafından çıkarılmış çok sayıda tutuklama emri ve Interpol tarafından çıkarılmış bir kırmızı bülteni bulunuyor.

Terra LUNA Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl