Terra LUNA kurucusu Daniel Shin’in evine savcılık baskını

Güney Kore medyasındaki haberlere göre, geçtiğimiz gün savcılık tarafından başlatılan Terra LUNA baskınları devam ediyor. Son olarak çarşamba günü ise Terra LUNA kurucularından olan Daniel Shin’in evinde de arama yapıldığı belirtildi.

Seul Güney Bölge Savcılığı’na bağlı ekiplerin gerçekleştirdiği baskının, Terra LUNA çöküşüne, dolandırıcılık faaliyetlerinin neden olup olmadığı yönünde yapılan araştırma sebepli yapıldığı ifade edildi. Ancak baskın ve Shin’le ilgili herhangi bir detay ise verilmedi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz gün başlayan baskınlar Kore’nin büyük borsaları Upbit, Bithumb ve Korbit gibi borsalara kadar uzanmıştı. Savcılık Haziran ayında da, birçok Terra LUNA çalışanına da yurt dışına çıkış yasağı getirmişti.

Tam anlamıyla nerede oldukları bilinmiyor

Öte yandan Shin ve diğer kurucu ortak Do Kwon’un da bu anlamda Güney Kore’ye hala giriş yapmamaları dikkat çekiyor. İkilinin son olarak evlerini Singapur’a taşıdıkları biliniyor ancak ne Singapurlu ne de Güney Koreli otoritelerden bu konuyla ilgili bir açıklama hiç yapılmadı.

Savcılık soruşturmasının ilk dönemlerinde Kwon’un, bireysel olarak savcılığa gelerek ifade vermesinin istenebileceği belirtilmişti ancak henüz böyle bir resmi talep bulunmuyor.

Kwon ve Shin ile ilgili vergi kaçırma iddiaları da araştırılıyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl