Terra LUNA kurucusu Do Kwon: Arama emrini görmedim bile

Mayıs ayındaki Terra LUNA çöküşünün sorumlusu olarak görülen ve şu anda hangi ülkede olduğu dâhi bilinmeyen Do Kwon, sessizliğini bozdu ve katıldığı podcast'te arandığı ya da kaçak olduğu iddialarını reddetti. "Arama emrini bile görmedim" diyen Kwon, bulunduğu yeri söylememesinin sebebi olarak ise güvenlik sebeplerini gösterdi.

Mayıs ayı başında çöken ve kripto para piyasasında yarattığı domino etkisiyle tarihin en büyük çöküşlerinden birinin yaşanmasına neden olan Terra LUNA projesinin yaratıcısı Do Kwon kısa süreliği sessizliğini bozdu.

Kripto para podcast yayıncısı Laura Shin’in yayınına katılan Kwon, nerede olduğunu güvenlik gerekçeleri sebebiyle yine söylemezken, Güney Kore’de savcıların kendisini aradığı iddialarına ise ilginç bir cevap verdi ve arama emrini dâhi görmediğini belirtti.

Kwon’un Laura Shin podcast’inde söyledikleri şu şekilde:

“Her haberi medyadan alıyorum”

Arama emrinin kopyasını görmedik bile… Ben her haberi şu anda medyadan alıyorum. Takdir edersiniz ki medyadaki haberlerin hepsi de doğru olmayabilir. Bir PDF’ten bahsediliyor ama dediğim gibi ben bu PDF dosyasının kopyasını görmedim. Ayrıca yapılan suçlamaların altının dolu olduğunu düşünmüyorum. Politik sebepler var ama biz savcılıkla işbirliği içinde olmaya devam ediyoruz. Bazı belgeler de verdik. Hangileri olduğunu söyleyemem ama bizden istenen her belgeyi verdik.

“Evime izinsiz girdiler, görüntülediler”

Benim medyaya bulunduğum yeri açıklamama sebebim ortada… Güvenlik. Mayıs ayında bu çöküş yaşandıktan sonra hem Güney Kore’deki hem de Singapur’daki evim televizyonlarda gösterildi. Hem gazeteciler hem de normal insanlar evime geldiler. Hatta izinsiz içeri girdiler. Olduğum yeri söylersem orada yaşamam imkansız hale gelir. Bu yüzen Singapur’da olup olmadığım hakkında bile bilgi vermek istemiyorum. Tahmin yapılmasını bile istemiyorum.

“Kaçak olmam için bir sebep yok”

Güney Kore’den ayrılırken vize işlemleri de yaptık. Bunların hepsi resmi işlemlerdi ve sorun yaşamadık. Dolayısıyla kaçak ya da suçlu olmam için bir sebep olduğunu düşünmüyorum. Ayrılırken vergiler ödendi, Singapur’da çalışma vizesi alındı. Dolayısıyla olay yaşanmadan önce benim kaçtığım iddiaları da yalan… Dediğim gibi tüm resmi işlemler yapıldı.

“Fonların dondurulduğu iddiaları da doğru değil”

Kucoin ya da OKX ile iddialar da doğru değil. Bu platformları kullanmadım ve en azından bir işlem bile yapmadım. Bu platformlarda fonlarım da bulunmuyor. Eğer gerçekten dondurulsaydı bunu bilirdim. Güney Koe’den gelen birçok haber karmaşık ve doğru değil.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl