Sırbistan’da olduğu belirtilen Terra LUNA kurucusu Do Kwon 10 Bitcoin sattı

Kırmızı bültenle aranan ve son olarak Sırbistan'da olduğu söylenen Terra LUNA kurucusu Do Kwon'un Luna Vakfı'na ait olan 9.64 Bitcoin'i nakde çevirdiği belirtildi.

LUNA’nın Mayıs başındaki çöküşünün ardından ortadan kaybolan ve şu anda Interpol tarafından aranan listesinde bulunan Terraform Labs şirketi kurucusu Do Kwon’un yaklaşık 120 bin dolar değerde 9.64 Bitcoin’i sattığı ve nakde çevirdiği belirtiliyor.

Bilindiği üzere Sırbistan, Güney Kore ile iade anlaşması olmayan ülkelerden biri ve şu anda Güney Koreli savcılar Do Kwon ve Terra LUNA hakkında bir soruşturma açmış durumdalar… Güney Kore mahkemesi de Kwon için yakalama emri çıkarmıştı.

CoinATMRadar tarafından verilen bilgiye göre Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da 2 adet Bitcoin ATM’si bulunuyor ve bu noktalardan ABD doları çekimi de yapılabiliyor.

Geçtiğimiz hafta Sırbistan’da olduğu belirtilen Kwon bu tür haberlerin çıkmasının ardından tweet’lerini de kesti. Kwon 11 Aralık’tan bu yana tweet atmadı.

LUNA kurucusu aynı zamanda Kore mahkemelerinin çağrısına rağmen, resmi belgeyi görmediğini ve bu yüzden ülkesine dönmeyeceğini açıklamıştı. Kwon, suçlu olduğunu da kabul etmiyor ve “Ben adaletten kaçmıyorum, hayati güvenliğim için yerimi söylemiyorum” demişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl