Yakalanan Terra LUNA kurucusu Do Kwon hala sorgulanamadı

Cuma günü Karadağ'ın Podgorica kentinde Dubai'ye gitmek üzereyken sahte pasaport ve belgelerle yakalanan Do Kwon ve yardımcısının sorgusunun hala başlamadığı belirtiliyor. Tercüme krizi yaşanırken gelen bilgiler, Do Kwon'un ayrıca 1 euroya şirket kurduğu da ortaya çıktı.

Geçtğimiz sene mayıs ayında çöken ve büyük ayı sezonunun resmen başlamasına neden olan Terra LUNA ekosisteminin kurucusu olan Do Kwon ve yardımcısı Han Chang-Joon’un sorgusunun hala başlamadığı belirtildi.

Korece tercüman hala gelmedi

Ülke medyasında yer alan haberlere göre Karadağ’da şüpheliler normal şartlar altında, sorgu altında en fazla 3 gün kalabiliyorlar. Ancak yerel medya, cuma günü bir mahkemenin 30 günlük gözaltı süresi kararı verdiğini dolayısıyla Do Kwon ve yardımcısının serbest kalma olasılığının kalmadığını aktarıyor. Sorguya başlanmama sebebinin ise, ikilinin kendi anadillerinde yani Korece olarak ifade vermek istemeleri gösteriliyor. En yakın Güney Kore konsolosluğunun 200 km uzaklıktaki Sofya’da olduğu belirtilirken hala bir tercüman bulunamaması da dikkat çekiyor.

1 euroya Sırbistan’da şirket kurmuş

Öte yandan 20 Eylül günü kendisi için kırmızı bültenle arama emri de çıkarılan Terra LUNA kurucusunun, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a kayıtlı bir de danışmanlık hizmetleri veren bir şirket kurduğu da ortaya çıktı. Do kwon şirketin kurucusu olarak görülürken, firmanın kuruluşu için 100 Sırp dinarı harcandı. Bu para şu anki paritede 1 euronun altında bir değere tekabül ediyor. Kwon şirketin çalıştığı avukatlık firması olarak da, Gecic Hukuk Bürosu’nu seçti.

Hatırlanacağı üzere aralık ayında Kwon’un Sırbistan’da saklandığı yönünde haberler çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl