Terra Luna kurucusu Do Kwon’un pasaportu iptal edilebilir

Dün kendisi için yakalama emri çıkarılan Terraform Labs kurucusu Do Kwon için yeni bir gelişme daha yaşandı ve Güney Koreli savcıların ülkenin dışişleri bakanlığından Do Kwon'un pasaportunu geçersiz hale getirmelerini talep ettikleri belirtildi.

Mayıs ayı başında çöken ve kripto para sektörünü, fiyatları ve gidişatı derinden etkileyen Terra LUNA projesinin yaratıcılarından olan Do Kwon hakkında flaş bir gelişme yaşandı.

Güney Kore medyasından Munhwa’nın haberine göre kendisi hakkında yakalama emri çıkarılan Do Kwon için savcılar bir talepte daha bulundu ve Kwon’un pasaportunun dışişleri tarafından iptal edilmesini istedi. Kwon ile beraber 5 kişi için daha aynı talebin yapıldığı belirtildi.

Haberde pasaport iptal etme sürecinin uzun sürmesi nedeniyle savcıların Kwon’un Güney Kore’ye dönmesi konusunda baskı yapmaya devam edecekleri de yazıldı. Kwon’un nerede olduğu tam bilinmse de, Singapur’da olduğuna kesin gözüyle bakılıyor.

Ağustos ayında verdiği bir röportajda Singapur’da olan ve o dönem Güney Kore dışında olmasının, soruşturmalardan kaçmakla alakalı olmadığını dile getirmişti. Kwon, Terraform Labs merkezini de Terra LUNA çöküşünden birkaç ay önce Singapur’a taşımıştı.

Hatırlanacağı üzere Terra LUNA sisteminin algoritmik sabit coin’i olan UST’nin 1 dolara olan dengesinin bozulmasıyla sistemde büyük bir çöküş başlamış ve protokolde tutulan 80 bin Bitcoin de bu sebeple satılmıştı. Terra LUNA çöküşünün domino etkisi yaratmasıyla kripto para tarihinin en büyük düşüşlerinden bir meydana gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde büyük bir ralli yaparak 7 dolara kadar yükselen LUNA, dünkü yakalama kararı haberlerinin ardından ciddi şekilde düşmüştü. Haberin yazıldığı dakikalarda fiyat 2.95 dolar civarında…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl