Savcılar Terra LUNA kurucusu için tutuklama emri talep etti

Geçtiğimiz günlerde evine savcılık tarafından baskın düzenlenen ve bazı dosyalara el konulan Terra LUNA kurucularından Daniel Shin için savcılar şimdi de tutuklama emri talep ettiler.

Do Kwon ile birlikte Terraform Labs şirketini ve Terra LUNA sistemini kuran Daniel Shin için Seul Güney Bölge Savcılığı tutuklama emri talep etti. Savcılık bürosundan yapılan açıklamada Shin’in Terra LUNA üzerinden haksız kazanç elde ettiği belirtilirken Shin ise ülkenin en büyük haber ajanslarından biri olan Yonhap’a konuştu.

Ajansa kısa bir açıklama yapan Shin, kendisinin daha önce de birçok kez söylediği gibi, Terraform Labs’den 2 sene önce ayrıldığını ve Mayıs ayında yaşanan çöküşle hiçbir alakasının bulunmadığını belirtti.

Yonhap’ın haberinde ayrıca, savcılığın 3 Terraform Labs yatırımcısı ve şirket çalışanı 4 mühendis hakkında da aynı talepte bulundukları ifade edildi.

Savcılar daha önce de yaptıkları açıklamalarda Shin’in Terra LUNA’nın ön satışında manipülasyonlar yaptığını ve arzı değiştirerek 105 milyon dolarlık haksız kazanç elde ettiğini belirtmişlerdi. Shin de bu konuyla ilgili daha önce savcılığa gidip ifade vermişti.

Do Kwon’la uzun süredir görüşmediğini de dile getiren Shin, Terra LUNA’nın Mayıs ayındaki çöküşüyle ilgili olarak Güney Kore Meclisi’nde düzenlenen oturuma da “davayı etkilememe” adına aktılmamıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl