Terra LUNA kurucusu Shin, ifade vermekten vazgeçti

Kırmızı bülten çıkarılan Do Kwon ile birlikte Terra LUNA sisteminin kurucusu olan Daniel Shin, yarın mecliste milletvekillerine Terra LUNA çöküşüyle ilgili vereceği ifadede geri adım attı. Shin, meclise gelmemesine sebep olarak ise devam eden soruşturmaların etkilenmemesini gösterdi.

Mayıs ayında 100 dolarlık fiyatının 1 doların altına indiği ve kripto para endüstrisinde tarihin en büyük çöküşlerinden birinin tetiklenmesine sebep olan Terra LUNA’da kuruculardan Daniel Shin, yarın katılması beklenen meclis toplantısına gitmeme kararı aldı.

Güney Kore medyasındaki haberlere göre Shin, yarın konuyla ilgili milletvekillerine bilgi vermesi beklenen oturuma katılmayacağını bildirdi. Shin’in katılmama sebebi olarak ise devam eden soruşturmaya etki etmemeyi gösterdiği yazıldı.

1 gün kala haber verdi

Güney Kore’deki tek kanun yapıcı unsur olan meclis, Shin’i Terra LUNA çöküşüyle ilgili bilgi sağlaması ve soruları yanıtlaması için geçen ay davet etmişti. Shin’in oturuma bir gün kala gelmeyeceğini beyan etmesi de dikkat çekti. Meclisteki oturum, Güney Kore’nin baş finans otoritesi Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından yönetilecek.

Shin oturuma katılmayacağını açıklamasının ardından oturumda konuyla ilgili en çok bilgi sahibi olan kişinin ise blok zinciri altyapısı sağlayıcısı şirket DSRV Labs CEO’su Kim Ji-yoon olduğu belirtiliyor. Güney Kore’nin dünyaca ünlü teknoloji şirketi Samsung’un da yatırımları olduğu DSRV Labs, Terra blok zincirinde POS doğrulayıcısı konumundaydı.

Terraform Labs’tan çöküş öncesi ayrıldığını ve kuruculardan Do Kwon ile bağlarını tamamen kopardığını iddia eden Shin, şu anda fintech ödeme şirketi CHAI kurucusu ve CEO’su konumunda…

Hatırlanacağı üzere Temmuz ayında Terra LUNA çöküşü sebepli olarak güvenlik güçleri ve kolluk kuvvetleri Shin2in de evine baskın düzenlemişler ve çeşitli dosya ve belgelere el koymuşlardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl