3 şirket ABD’deki Terra LUNA davasından çekildi

Mayıs ayında çöken ve kripto paraların bugünkü duruma gelmesinde ilk düşen domino taşı olarak görülen Terra LUNA için ABD'de açılan bir davada önemli bir gelişme yaşandı ve 3 şirket şikayetlerini geri çekti.

Amerikan yatırım şirketi Albright Capital ve iki hukuk firması, Scott & Scott ile Bragar Eagel & Squire, kendi istekleriyle ABD’deki Terraform Labs davasından çekildiler.

Şikayetçiler Terra LUNA sisteminin kurucusu olan Terraform Labs ile kurucu Do Kwon’a dava açmışlardı. Uzmanlar, bu tür davalarda tarafların kendi istekleriyle çekilmelerinin genelde davayı kazanamayacaklarına olan inançlarından ötürü olduğunu belirtiyor.

Terraform Labs şirketi de yaklaşık 1,5 ay önce davanın düşürülmesi talebinde bulunmuştu. Bu geri çekilmenin, bu talepten sonra gelmesi de dikkat çekiyor.

“Güney Kore’de de gelişmeler lehimize”

Konuyla ilgili konuşan Terraform Labs şirketi sözcüsü, çöküşte kendilerinin bir dolandırıcılık faaliyetinin söz konusu olmadığını yineledi ve şunları söyledi:

“Bu çöküşte yaşananlarda bizim bir hatamız veya dolandırıcılık faaliyetimiz yok. Güney Kore’de de lehimize gelişmeler var. Savcıların 9 adet ceza talebi mahkelemeler tarafından reddedildi. Geçmiş aylardaki gelişmeler, sürecin bizim lehimize olduğunu gösteriyor. Bunun devamı da gelecektir”

Temmuz ayında açılan davada şikayetçiler, Terraform Labs şirketi ve Do Kwon’un da dahil olduğu yöneticilerin, bilerek ve isteyerek yüksek fiyattan yatırımcılara LUNA aldırdığını ve fiyatı birçok kez manipüle ettiklerini belirtmişlerdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl