Terra (LUNA) geliştiricisi Tobias Andersen tarafından TerraClassicUSD’nin (USTC) tekrardan sabitliğini kazanması (peg’lemek) için sunulan öneri sonrası sabit coin yüzde 40’a yakın yükseliş kaydetti.

Piyasadan 40 milyar dolardan fazla bir paranın silinmesine yol açan Terra çöküşü sonrası Terra Classic (LUNC) geliştiricileri yatırımcıların güvenini yeniden kazanmaya çalışıyor

Terra geliştiricisi Tobias Andersen’in Medium hesabından paylaştığı blog yazısında USTC’yi re-peg teklifi yani dijital varlığın tekrardan 1:1 olacak şekilde dolara sabitleme önerisini yayımladıktan sonra kripto parada büyük yükseliş kaydedildi.

Andersen yazısında, Kantitatif Sıkılaştırma (QT) kullanarak sabit coin’i nasıl yeniden sabitlemeyi planladığını açıkladı.

Parasal Genişleme (QE) yoluyla yeniden sabitleme olasılığını yazan Andersen, bunun işe yarama şansının sınırlı ve risklerin büyük olduğuna inanıyor. Dolayısıyla, toplum için en iyi seçeneğin Parasal Sıkılaştırma (QT) olacağını düşünüyor.

Geliştirici verdiği öneriyle, daha fazla sermaye kontrolü oluşturmak için yeni özelliklere ihtiyaç duyulacağını ve aynı zamanda diğer girişimcilere ağ üzerinde inşa etme şansı vereceğini belirtti.

Andersen’in yeni planları arasında ‘bölünmüş’ havuzlar da var

Terra geliştiricisinin planları arasında mevcut yakım mekanizmalarına ve staking ödüllerine ek olarak bölünmüş havuzlar, kısmi takaslar, havale koridorları ve dilimler gibi yeni kavramlar da yer alıyor. Tüm bu kavramların ağın büyümesinde rol oynayacağını belirtiyor.

Andersen yazısında, daha fazla stake etmeyi teşvik ederek ve kripto parada yaşanan volatiliteyi dengeleyerek USTC’yi tekrardan yukarı yönlü fiyatlamayı amaçladığını söylüyor.

TerraClassicUSD’de bir haftada yüzde 81’lik artış

Bu arada, geliştiricinin önerisi toplulukta heyecanla karşılandı. USTC ve diğer Terra Classic ekosistem token’larına olan ilgide artış yaşandı.

Son verilere göre USTC son yedi günde yüzde 81, son 24 saatte ise yüzde 40’a yakın artış kaydederek şu anda 0,0562 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi 430 milyon doların üzerinde.

Terra LUNA Haberleri

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl