Terra yöneticilerine Güney Kore’den çıkış yasağı geldi

Güney Kore medyasının son dakika haberi olarak verdiği bilgiye göre, Terra LUNA ekosistemindeki en önemli tasarımcılardan olan bazı geliştirici ve yöneticilere ülkeden çıkış yasağı getirildi. Savcıların bir sonraki hedefinin ise "zorla getirme" olacağı belirtiliyor.

Güney Koreli savcılar, Terra LUNA soruşturmasında işi sıkı tutuyor. Ülke medyasından JTBC’nin bugün geçtiği habere göre; Seul Güney Bölge Savcılığı bünyesinde bulunan Mali Suçlar Soruşturma Ekibi, Terra LUNA’nın kilit bazı isimlerine yurt dışına çıkış yasağı getirdi.

En önemli isimlerden biri: Bay A

Haberde proje ve ekosistemin kilit isimlerinden birinin “Bay A” olarak bilinen ve gerçek ismi açıklanmayan bir kişi olduğu ve onun gibi birkaç yöneticiye daha aynı yasağın getirildiği belirtildi.

“Kwon, ‘Ada alacak kadar zengin oldum’ dedi”

Bay A, daha önce de JBTC’ye verdiği bir röportajda Do Kwon’un daha önce “Bir ada alacak kadar zengin oldum” dediğini duyduğunu söylemişti. Bay A aynı zamanda Kwon’un, bir dönem yeni bir coin çıkarıp bunu bazı kurumlara sattığını ve bu satışlardan da ciddi bir meblağ kazandığını iddia etmişti. Haberde Güney Koreli savcıların bu coin satışı üzerinde de çalışmalar yaptıkları yazıldı.

Pasaportu geçersiz sayılabilir

JBTC’nin haberinde ayrıca savcıların bir sonraki amaçlarının, içinde Do Kwon’un da bulunduğu bazı yöneticileri “zorla ifade vermeye getirme yönünde bir karar alınmasını sağlamak” olduğu belirtildi. Bilindiği üzere Do Kwon, Güney Kore’de değil, Singapur’da yaşıyor. Savcıların, Kwon’un pasaportunun iptal edilmesi de dahil birçok seçeneği göz önünde bulundurdukları ancak bu adımın zaman alacağı yazıldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl