Terraform Labs kurucusu dolandırıcılık iddialarını reddetti

Do Kwon ile birlikte Terraform Labs şirketini ve Terra LUNA sistemini kuran Daniel Shin, verdiği demeçte dolandırıcılık iddiaalrını reddetti ve "Blok zincirinin algoritmasında bir yanlış olduğunu farkında değildik. Kullanıcıların parasını almak gibi bir niyet hiç olmadı" dedi.

Kuruculardan Do Kwon’un Twitter hesabını kilitlediği Terraform Labs’in bir diğer kurucusu olan Daniel Shin, İngiliz medyasından Financial Times’a yaptığı kısa açıklamada dolandırıcılık iddialarını reddetti.

“Böyle bir amacımız hiç olmadı”

Dolandırıcılık iddialarını net şekilde reddeden kısa açıklamasında şunları söyledi:

“Blok zincirinin algoritmasında bir yanlışlık olduğunu farkında değildik. Hiçbir şekilde kullanıcıların paralarını zimmetimize geçirme durumu olmadı. Böyle bir amacımız hiç olmadı”

Bilindiği üzere Shin, Do Kwon ile birlikte Terraform Labs’i 2018’de kurmuştu. Daha önceden internet şirketi Ticket Monster ile önemli bir kazanç ve başarı elde eden Shin, daha sonra ise kendi deyişiyle “bir sonraki büyük adım” olan kripto para dünuyasına girmek istemiş ve şirketini satmıştı. Do Kwon ile Shin geçmişte Chai Payment ödeme platformunda da birlikte çalışmışlardı. Hatta Chai Payment’ın Terraform Labs ile bir iş ilişkisi de bulunuyordu ancak şirket daha sonra yaşanan olayların ardından bu ortaklığı sonlandırmıştı. Chai ayrıca, sistemin bir başka sabit coimn’i olan TerraKRW’ye de yatırımı olmadığını açıklamıştı.

Son olarak Güney Kore’de savcılar, Do Kwon ile ilgili “zimmete para geçirme” konusunda da soruşturma başlatmışlardı.

Terra 2.0 sisteminin kripto parası olan LUNA, piyasayla birlikte düşüşüne devam ederken 4 doların da altına inmiş durumda… LUNA Classic olarak bilinen LUNC ise 0,00007 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl