Terraform Labs iflas başvurusu yaptı: Bitcoin, LUNC ve LUNA’da düşüş

LUNA ve projenin sabit coin'i olan UST'nin arkasındaki şirket olan Terraform Labs, dün ABD Delaware mahkemesine iflas başvurusunda bulundu. Firmanın yükümlülükleri ve varlıklarının ayrı ayrı 100 milyon dolar ilâ 500 milyon dolar arasında olduğu belirtildi.

2022’nin mayıs ayında çöken Terra LUNA projesinin arkasındaki şirket olan Terraform Labs, ABD’de iflas başvurusunda bulundu. Şirket, ABD’de iflas mahkemelerinin en çok görüldüğü yer olan Delaware mahkemesine, bu konudaki resmi başvurusunu dün yaptı. Delaware iflas mahkemeleri, hızlı ve verimli şekilde davaları sonuçlandırmasıyla da biliniyor.

Resmi belgelere göre şirketin borçları yaklaşık 100 milyon dolar ilâ 500 milyon dolar arasında bulunuyor. Şirket varlıklarının da yine bu aralıkta olduğu belirtildi.

Terraform Labs tarafından yapılan açıklamada iflas başvurusunun, hem SEC davası ve Singapur’da devam eden bir dava da dahil olmak üzere, yasal konularla ilgilenilmesi anlamında şirketin elini kolaylaştıracağı ifade edildi.

CEO Chris Amani de, “Bu iflas başvurusu, bizim topluluk ile beraber sağlam altyapılar ve inovasyonun geliştirilmesi için üreteceğimiz yeni projelerdeki çalışmalarımızı kolaylaştıracaktır” dedi.

Terraform Labs’in kurucularından ve projenin en çok bilinen ismi konumundaki Do Kwon şu anda Karadağ’da balgede sahtecilikten ötürü cezaevinde bulunuyor. Kwon’un kısa süre içerisinde ABD’ye iade edilmesi ve mart ayı itibarıyla da buradaki SEC davasının başlaması bekleniyor.

ABD’de ayrıca Do Kwon için açılmış birçok toplu dava da bulunurken, Singapur ve Güney Kore’de de adli süreçler devam ediyor.

2022’nin mayıs ayında projenin algoritmik sabit coin’i olan UST çökmüş ve daha sonra yaşanan düşüşler bir domino taşı gibi yayılarak diğer kripto şirketlerine de sıçramıştı. Mayıs ayı başında 30 bin doların üzerinde olan Bitcoin, yaşananların ardından haziranda 17 bin dolara kadar inmişti.

Terraform Labs’in iflas başvurusunun ardından LUNC ve LUNA’da %7’ye yakın düşüş yaşandı, Bitcoin de 41 bin doların altına indi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl