Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Konu Elon Musk’a kadar gitti: Tesla’nin dev fabrikasına Bitcoin ATM’si mi kuruldu?

Tesla'nın ABD Nevada'daki dev tesisine Bitcoin ATM'si kurulduğu haberi büyük ses getirdi. Elon Musk ise bunun doğru olduğuna inanmadığını söyledi.

tesla (1)

Dünyanın önde gelen şirketlerinden Tesla’nın Bitcoin’e yatırım yapıp yapmayacağı hala belirsizliğini korurken şirketin dev fabrikasının içinde Bitcoin ATM’lerinin olduğu belirtildi.

Ödeme uygulaması Fold CEO’su Will Reeves 10 Ekim’de Tesla’nın ABD Nevada’daki dev tesisinde LibertyX Bitcoin ATM’si gördüğünü açıkladı. Reeves daha sonra Twitter’dan fabrikanın yukarıdan çekilmiş bir uydu görüntüsünü paylaştı ve ATM’nin yerini gösterdi.

7 bin çalışanın iş yeri olan Tesla’nın bu dev fabrikasında enerji depolama ürünleri Powerwall ve Powerpack’e ek olarak Model 3 elektrik motorları ve pil paketleri üretiliyor. Bitcoin ATM üreticisi LibertyX, daha önce yaptığı açıklamada fabrikada toplam üç ATM olduğunu belirtmişti. ATM’lerin 14 Ağustos’tan beri fabrikada olduğu öğrenildi.

Elon Musk ise Teslarati’nin, şu an silinmiş olan bir tweet’ine “Bence haberler doğru değil” cevabını verdi ancak tweet’ini detaylandırmadı.

Bitcoin hayranı…

Yaklaşık 20 yıldır teknoloji endüstrisinde çalışan ve SpaceX başta olmak üzere müthiş işlere imza atan Musk’ın Bitcoin’e ne kadar hayran olduğu da biliniyor. Musk’ın geçmişte üzerinde “kripto para” yazan bir kitapla çekilmiş fotoğrafı da ortaya çıkmıştı. Musk aynı zamanda birçok kez Bitcoin hakkında tweet’ler atıp, değerlendirmelerde bulunmuş ve konuşmalar yapmıştı.

Musk, kendisi de sert bir Bitcoin destekçisi olan ARK Invest’ten Kathy Wood ile yaptığı podcast’te, Bitcoin’in yapısının mükemmel olduğunu düşündüğünü söylemiş ve Venezuela gibi fiat paraların kontrol ettiği ülke örneklerinin olduğu bir dünyada kripto paraların çok mantıklı olduğu yorumunu yapmıştı.

Harry Potter serisinin yazarı olan J.K Rowling’le de Twitter üzerinden bir Bitcoin konuşması yaşayan Musk, Rowling’e, merkez bankalarının aşırı para basması sebebiyle Bitcoin’in çok daha sağlam durduğunu söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl