Tesla kaynak kodundan Bitcoin’i çıkardı, Dogecoin’i ise tuttu

Tesla'nın dün öğle saatlerinde ödemelerle ilgili kaynak kodunda ortaya çıkan Bitcoin ve Dogecoin seçenekleriyle ilgili firmadan ilginç bir adım geldi. Koddan Bitcoin çıkarılırken, Dogecoin ise tutulmaya devam ediyor.

Tesla şirketi kripto paralar konusunda ilginç ve tartışılacak adımlar atmaya devam ediyor. Şirketin kaynak kodunda dün ortaya çıkan Bitcoin ve Dogecoin seçeneklerinin kripto medyasında haber olmasının üzerinden 24 saat geçmeden, firma mühendisleri Bitcoin seçeneğini buradan kaldırdılar. Dogecoin seçeneğinin ise hala kod içinde durduğu görülüyor.

Musk’ın Bitcoin’e karşı olumsuz bir tavrı bulunmuyor ancak Dogecoin’e verdiği düzenli destek de düşünüldüğünde bu “meme coin”i tutması şaşırtıcı değil. Ayrıca şirket şu anda, araçlar dışında kalan Tesla ürünlerinin Dogecoin ile alınabilmesine de olanak tanıyor.

Dün ortaya çıkan kaynak koddaki Bitcoin ile Dogecoin seçeneklerinin, ocak ayından bu yana orada olduğu görülüyordu.

Hatırlanacağı üzere Tesla şirketi, 2021 yılının şubat ayında Bitcoin ödemesiyle araç alınabileceğini belirtmişti. Ancak şirket sahibi olan Elon Musk, aynı yılın mayıs ayında ise Bitcoin madenciliğinde belli oranda fosil yakıt kullanılmasından ötürü bu kararından vazgeçtiğini duyurmuştu. Musk ayrıca, madencilikte kullanılan yenilenebilir enerjinin yüzde 50’nin üzerine çıkması durumunda da yenide BTC ile araç satışını açmayı düşündüğünü belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl