Tesla yeniden Bitcoin mi aldı? Hesapta 1789 BTC daha çıktı

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla, yeniden Bitcoin almış olabilir. Kripto analiz firması Arkham'ın takibe aldığı Tesla'nın Bitcoin cüzdanında, şirketin resmi olarak açıkladığından 1789 adet daha fazla BTC bulunuyor.

Dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan Elon Musk’ın sahibi olduğu, elektrikli otomobil üreticisi şirketi Tesla’nın yeniden Bitcoin almış olma ihtimali, sosyal medyanın bugünkü en önemli gündemlerinden biriydi.

Musk’ın şirketi mayıs 2022’den bu yana Bitcoin satışı yapmadığı gibi yeni eklemelerde de bulunmamıştı. Son kazanç raporunda da benzer durum devam etmiş ve firmanın elindeki BTC adedi de 9720 olarak belirtilmişti.

Arkham’ın gösterdiği son veriler ise otomobil üreticisi şirketin elinde 11 bin 509 adet Bitcoin olduğunu belirtiyor. Eğer bir yanlışlık yoksa ve bu bir muhasebecilik hatası değilse, Tesla 1789 adet daha yeni Bitcoin almış görünüyor.

Konuyla ilgili şu ana kadar Elon Musk ya da Tesla’dan herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Musk 2021 yılı boğa sezonunda Bitcoin’i ciddi şekilde övmesiyle biliniyordu. Tesla da o yılın şubat ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımı yapmıştı. Şirket mart sonu (2021) 270 milyon dolarlık satış yaparken, daha sonra 2022’nin mayıs ayına kadar elindeki BTC’leri tutmuştu.

Terra LUNA çöküşü, Bitcoin’deki fiyat düşüşü ve Musk’ın, adını X olarak değiştirdiği Twitter’ı alma sürecinde ise şirket 900 milyon dolarlık Bitcoin satmıştı.

Musk, 2021 yılının mayıs ayında da Tesla’nın Bitcoin ödemesi ile Tesla araç satışını da askıya aldığını, Bitcoin madenciliğinin en az yüzde 50’lik kısmının yenilenebilir enerjiyle yapılması durumunda ise bu özelliği geri getireceğini duyurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

 1. fcxbvfbgfdb Yanıtla

  artik bu tarz haberler paylasmayin
  zaten bunlarin elindeydi
  millet rahat rahat online kumar oynayamadigi icin parayi kriptoya yatiriyor
  yoksa tesle yarimis yok abuzettin yatirmis
  piyasaya etkisi yok 🙂