Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Tesla, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı

elon-musk

Tesla’dan dünyayı sallayacak açıklama geldi. ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’na giren kayda göre Tesla 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldı.

SEC’ye sunulan dosyada, gelirleri çeşitlendirmek, artırmak ve portföye esneklik kazandırmak amacıyla Bitcoin alındığı belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“Ocak 2021’de yatırım politikamızı güncelledik. İşletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirilerimizi bize daha fazla esneklik kazandırması için hem çeşitlendirmek hem de maksimize etmek amacıyla bu paranın bir bölümünü dijital varlıklar, külçe altın, altın borsasında işlem gören bazı fonlar ile belirtilen diğer varlıklar dahil olmak üzere alternatif rezerv varlıklarına yatırmayı kararlaştırdık. Bu politika kapsamında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı yaptık. Uzun vadede de dijital varlıklardan hem daha fazla alabilir hem de bunları elimizde tutabiliriz”

Tesla ayrıca kısa zaman içinde Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul etmeyi plânladığını da belirtti:

“Bu başlangıçta sınırlı bir temele dayanacak. Daha sonra bu kararımızı sürdürebilir ya da noktalayabiliriz”

Bu hamleyle Tesla, dünyanın Bitcoin alan ilk otomobil üreticisi oldu. Bitcoin alımının ise son 1 haftadaki Dogecoin tweet’lerinden sonra gelmesi dikkat çekti. Musk Twitter profil bilgilerine sadece ‘Bitcoin’ yazmış daha sonra ise bu yazıyı kaldırmıştı. Son olarak Musk, geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada, “Keşke 8 yıl önce Bitcoin alsaydım. Bence Bitcoin iyi bir şey. Destekçisiyim” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl