Tesla, Bitcoin satmadı: Bilanço rakamlarında rekor

Elektrikli araç devi Tesla, 2022 dördüncü çeyrek bilançosunu açıkladı. Şirket, analistlerin beklentilerini aştı. Bilançoda, Bitcoin varlıklarında herhangi bir değişim olmadığı belirtildi.

Elektrikli otomobil devi Tesla, 2022 yılının dördüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirket, herhangi bir Bitcoin satışı yapmadı. Bitcoin varlıkları korunurken herhangi bir alım da gerçekleştirilmedi. Tesla’nın bilançosunda bugün itibari ile 9 bin 720 BTC bulunuyor.

Bilanço rakamları beklentileri aştı

Öte yandan Tesla, bilanço rakamlarında beklentileri aştı. Hisse başına 1.13 dolar olarak beklenen kazanç, 1.19 dolar oldu. Ayrıca gelirler ise 24 milyar 160 milyon dolarlık beklentiye karşılık 24 milyar 320 milyon dolar seviyesinde bildirildi. Geçen yılın aynı döneminde Tesla’nın gelirleri 17 milyar 720 milyon dolardı. Ek olarak açıklanan rakamlar, son bir yılda otomotiv gelirlerinde (21.3 milyar dolar) yüzde 33 oranında büyümeye tekabül ediyor.

Bitcoin 23 bin doların üzerine çıktı

Tesla’nın Bitcoin satmadığının anlaşılmasının ardından Bitcoin fiyatı kısa bir süre için 23 bin doların üzerine çıktı. Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para, 23 bin 48 doları gördü. Fiyat, TSİ 00.22 itibari ile 22 bin 950 dolarda.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. [email protected] Yanıtla

    sat geri al uc kagit bes kagit sonra bir degisiklik olmadi
    sahnede yine desenize