Tesla ve Coinbase hisselerine yüklenen ARK’tan 6.5 milyon dolarlık Block alımı

Son dönemde ucuz fiyattan aldığı Tesla ve Coinbase hisseleriyle dikkat çeken Ark Invest şirketi, Bitcoin destekçisi Jack Dorsey'nin kurducusu olduğu Block firmasının hisselerinden yüklü alım yaptı.

Bitcoin ve kripto para destekçisi Cathie Wood’un şirketi Ark Invest, bir başka Bitcoin destekçisi Jack Dorsey’nin kurucusu olduğu Block hisselerinden 6.4 milyon dolarlık alım yaptı.

Bilindiği üzere ARK Invest şirketi yatırımlarını çeşitli fonları vasıtasıyla yönetiyor. Daha çok teknoloji hisselerine yatırım yapan şirket, son dönemde Tesla ve Coinbase hisselerindeki alımlarıyla çok konuşuluyordu.

ARK Invest şirketi toplamda aldığı 92.165 adet Block hissesinin 77.991 adedini Ark Innovation ETF’ine, 13.170 adedini Ark Next Generation Internet fonuna ve 1004 adedini ise Ark Fintech Innovation fonuna ekledi.

Twitter’daki CEO’luk görevinden geçtiğimiz sene ayrılan Jack Dorsey, buna sebep olarak “Bitcoin’e daha çok zaman ayırma” hedefini göstermişti. Eski adı Square olan şirket, son dönemde basit Bitcoin soğuk cüzdanı ve küçük Bitcoin madencilik kiti projeleriyle ön plâna çıkıyordu.

Özellikle aralık, ocak ve şubat aylarında Coinbase hisse alımlarına devam eden Cathie Wood, sadece şubat ayında 30 milyon dolarlık COIN hissesi almıştı.

Wood verdiği son röportajında Biden hükumetini, bütçe programı sebebiyle eleştirmişti. “Biden bütçesi” olarak da bilinen programda kripto para sektörü de dahil olmak üzere birçok alana ek vergiler getiriliyordu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl