Tesla’nın ödemelerle ilgili kaynak kodunda Bitcoin ve Dogecoin detayı

Dün kazanç raporunu açıklayan ve Bitcoin satmadığı görülen Tesla'nın ödemelerle ilgili kaynak kodunda Bitcoin ve Dogecoin seçeneklerinin olması kripto para dünyasında heyecan yarattı. Ocak ayından bu yana kaynak kodda bulunan iki seçenekle ilgili henüz bir bilgilendirme yapılmadı.

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticilerinden biri olan Tesla’nın ödemelerle ilgili olan kaynak kodunda Bitcoin ve Dogecoin’in de bulunması dikkat çekti.

Bu durumun ortaya çıkması “Tesla kripto para ile araç satışına yeniden mi başlayacak?” sorularının sorulmasına neden olurken, iki seçeneğin ocak ayından bu yana kodda yazılı olduğu görülüyor.

2021’de askıya almıştı

Kaynak koddaki Bitcoin ve Dogecoin ibarelerinin bu senenin ocak ayından bu yana orada bulunması kripto para yatırımcılarını da umutlandırdı. Bu nedenle kodlar sonradan eklenmiş ve böyle bir çalışma başlatılmış olabilir. Görünen o ki, burada bir “kod unutma” durumu söz konusu değil. Çünkü Tesla, Bitcoin ile araç satışlarını 2021 yılının mayıs ayında zaten askıya almıştı. Şirketin bu politikası sadece 3 ay sürmüştü.

Musk 2021 yılının şubat ayında Tesla’nın Bitcoin ile araç satışına başladığını duyurmuştu. Tesla mayıs ayında ise madencilikte harcanan enerjinin kaynağının fosil yakıtlar olmasını sebep göstererek bu durumu askıya almıştı.

Elon Musk daha sonraki dönemde Bitcoin madenciliğinin yüzde 50’den fazla temiz enerjiyle yapılması durumunda Tesla’nın Bitcoin ile araç satışına başlayacağını duyurmuştu. Bu eşik aşılmasına rağmen Musk’tan henüz bu yönde bir adım ise gelmedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl