Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Tesla yönetim kurulu üyesi, iki kripto para şirketinde yöneticiymiş

tesla

Tesla’nın sermayesinin 1.5 milyar dolarlık bölümünü Bitcoin‘e ayırmasına onay veren isimlerden biri olduğu düşünülen bir denetim komitesi üyesinin aynı zamanda büyük bir kripto para yatırımcısı olduğu ortaya çıktı.

The Telegraph’ın haberine göre, komitede yer alan Tesla yönetim kurulu üyesi Antonio Gracias, ayrıca dijital varlık güvenlik ve saklama hizmeti şirketi BitGo ile kripto para alım satım platformu ErisX’te de yönetici.

Bu yıl Tesla’dan ayrılacak olan Gracias, 2007’den beri şirketin yönetim kurulunda görev alıyor. Gracias, sadece Tesla’nın değil, roket şirketi SpaceX’in de yönetim kurulu üyesi.

Başarılı girişimci, yatırım şirketi Valor Equity Partners’ın da kurucusu. Gracias, geçen yıl BitGo tarafından satın alınan bir menkul kıymet token’ı platformu olan Harbor’a yatırım yapmıştı.

Gracias’ın Tesla’nın Bitcoin’e yatırım kararında etkili olup olmadığı net olarak bilinmiyor. Bununla birlikte uzmanlar, bir çıkar çatışmasına dikkat çektiler.

The Telegraph’a konuşan Columbia Business School’dan akademisyen Bill Klepper, “Doğrudan bir çıkar çatışması veya böyle bir görünüm varsa mesafeli durmanız daha iyi olur. İyi niyetle hareket edip etmediğini öğrenmeliyiz.” dedi ve şeffaflık konusunda eksiklikler olduğunu vurguladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl