Tether, 500 milyon dolarlık USDT basmadı

ABD Doları'na dayalı stabil kripto para ihraççısı Tether'in 500 milyon dolar değerinde USDT bastığı iddiası doğru değil.

CoinDesk başta olmak üzere bazı medya organlarında ABD Doları’na endeksli stabil kripto para ihraççısı Tether’in gece saatlerinde 500 milyon dolar değerinde USDT bastığı ve Bitcoin’in bu sayede 7800 doların üzerine tırmandığı yazıyordu.

Tether’in 500 milyon dolar bastığı iddiası doğru değil. Bu iddia, CoinMarketCap’te USDT’nin piyasa kapitalizasyonundaki 500 milyon dolarlık ani sıçrama dayandırılıyor.

Herhangi bir ihraç olmadığını belirten Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino’nun açıklamalarına göre, CoinMarketCap sadece bir veri düzeltmesi yaptı. Bilindiği gibi USDT’ler, son zamanlarda yalnızca Omni üzerinde değil, aynı zamanda Ethereum, Tron ve EOS blok zincirlerinde de çıkarılmaya başlandı. Büyük ihtimalle platform, daha önce Tron ve diğer blok zincirlerindeki USDT’leri hesaba katmıyordu. Yeni güncelleme ile onlar da dahil edildi ve bu, yeni USDT ihracı olduğuna dair bir yanlış anlaşılmaya yol açtı.

Son verilere göre, dolaşımda 4 milyar 657 milyon dolarlık USDT bulunuyor. Bitcoin ise 7872 dolardan işlem görüyor.

USDT’nin piyasa kapitalizasyonu
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl