Tether’dan altın ve ham petrole dayalı kripto para planı

Tether'in ABD Doları veya Euro gibi itibari paralarla desteklenen kripto paraların yanı sıra altın, ham petrol ve kauçuk gibi emtialara bağlı kripto paralar da çıkarmayı planladığı bildiriliyor.

Tether’in kardeş şirketi Bitfinex’in hissedarı olan Zhao Dong’a göre, sabit fiyatlı kripto para ihraççısı Tether; altın, ham petrol, kauçuk vb. emtialarla desteklenen farklı kripto paralar ihraç etmeyi planlıyor.

Konudan ilk defa geçtiğimiz günlerde Bitkan’a verdiği bir röportajda bahseden Dong, bunun ne zaman gerçekleşeceğine ilişkin herhangi bir bilgi vermedi.

Şu anda yalnızca ABD Doları’na bağlı USDT ve Euro’ya bağlı EURT sunan Tether’in geçtiğimiz ay “CNHT” olarak adlandırılan ve Offshore Yuan’a bağlı yeni bir kripto para yayınlamak için çalıştığı ortaya çıkmıştı. Bu kripto paranın yakın bir zaman içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tether’in Japon Yeni’ne bağlı bir başka kripto para daha için çalışma yaptığı biliniyor fakat bu kripto para henüz piyasada yok.

Son verilere göre Tether, 4.1 milyar dolarlık varlığa sahip. Bunun 4.04 milyar dolarını ABD Doları destekli USDT oluştururken EURT’de bu 40 milyon Euro.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl