Bitcoin alacağını açıklayan Tether şirketi, şimdi de enerji ve madencilik işine giriyor

Kısa süre önce, elde ettiği kârın bir bölümüyle Bitcoin alacağını açıklayan Tether şirketi, şimdi de enerji üretimi ve bu üretimle Bitcoin madenciliği yapacağını duyurdu. Şirket, ilgili faaliyetler için Uruguay'da ismi açıklanmayan bir firmayla anlaştı.

En büyük sabit coin USDT’nin ihraççısı olan Tether şirketi, kripto para endüstrisine olan güvenini yeni bir girişimle gösterdi. Şirket, elektrik maliyetlerinin ucuzluğuyla bilinen Uruguay’da kendi ürettiği temiz enerjiyle Bitcoin madenciliği yapacağını duyurdu.

“Kendimizi yenilenebilir enerjinin gücüne adadık”

Şirketten yapılan resmi açıklamada yenilenebilir enerjinin önemine vurgu yapılırken, Bitcoin için de “dünyanın en güvenli para ağı” ifadesi kullanıldı:

“Tether olarak, toplulukların gelişim süreçlerinde enerjinin kapsadığı önemi çok iyi anlıyoruz. Bu nedenle, dünyanın en güvenli ve açık kaynak para ağı olan Bitcoin’in madenciliğini yapmak için yenilenebilir enerjinin gücüne kendimizi adadık”

Şirketin tanınmış CTO’su Paolo Ardoino da, Bitcoin madenciliğinde, olabilecek en az seviyede karbon ayak izi bırakmanın çok önemli olduğunu söyledi.

%94 yenilenebilir enerji…

Tether açıklamasında ayrıca, Uruguay’ın seçilme sebebini de detaylandırdı. Güney Amerika ülkesinin yenilenebilir enerji konusunda küresel çapta kendini kanıtladığını belirten şirket, ülkede elektrik üretiminin yüzde 94’lük kısmının yenilenebilir enerjiden üretildiğini, bunun büyük bölümünün de rüzgar ve güneş enerjisi olduğunu kaydetti.

Tether firması yaklaşık 2 hafta önce faaliyetlerinden elde ettiği kârın yüzde 15’yle her ay düzenli şekilde Bitcoin alacağını duyurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl